Terry Cunningham obejmuje stanowisko wiceprezesa pionu rozwiązań konsumenckich oraz i365

Firma Seagate (NASDAQ: STX) poinformowała, że Terry Cunningham objął stanowisko wiceprezesa pionu rozwiązań konsumenckich oraz i365. Cunningham piastował poprzednio stanowisko prezesa i COO Seagate Software, a jego powrót do firmy ma przyczynić się do kolejnych sukcesów rozwiązań konsumenckich oraz usług biznesowych.

“Seagate jest silną firmą o ugruntowanej marce i szerokim pakiecie rozwiązań, pomagających klientom indywidualnym oraz małym firmom na jak najlepsze wykorzystanie treści prywatnych bądź firmowych –  w miejscu pracy, w domu czy podczas podróży” – mówi Terry Cunningham. “Jestem bardzo zadowolony z powrotu do Seagate oraz możliwości rozpoczęcia współpracy z tak utalentowanym zespołem. Będziemy dążyć do celu, jakim jest przyspieszenie wprowadzania innowacyjnych produktów i usług, przeznaczonych dla danych cyfrowych”.

Cunningham zastąpił na obejmowanym stanowisku Briana Dexheimera, który będzie związany z pionem rozwiązań konsumenckich do końca roku fiskalnego, aby zapewnić niezakłócone przejęcie obowiązków przez nowego wiceprezesa. Po zakończeniu tego okresu Dexheimer, który spędził w Seagate ponad 20 lat, rozstanie się z firmą, by rozpocząć nowe przedsięwzięcia.

Cunningham powraca do Seagate z ponad 25-letnim doświadczeniem. Ostatnio piastował stanowisko CEO firmy Coral8 Inc, gdzie był odpowiedzialny za wszystkie aspekty strategii operacyjnej i rynkowej. Przed rozpoczęciem pracy w Coral8 Inc, Cunningham był prezesem i CEO InfoGenesis – producenta oprogramowania dla branży turystycznej i żywnościowej. Cunningham był również twórcą Crystal Decisions, która została zakupiona przez Seagate w roku 1994, wcielona do działu software i przekształcona z czasem w Seagate Software. Cunningham pilotował proces powstawania i wzrostu Seagate Software, która posiadała 40 biur i zatrudniała 2.000 pracowników. Cunningham był także prezesem i COO Veritas Software oraz twórcą dwóch innych firm, działających na polu oprogramowania.

“Terry jest wysokiej klasy specjalistą, który ma na swoim koncie liczne sukcesy w tworzeniu firm, które realizują tkwiący w nich potencjał” – mówi Steve Luczo, prezes i CEO Seagate. “Jesteśmy szczęśliwi, że wraca do Seagate. Jestem pewny, że jego cechy przywódcze oraz ogromne doświadczenie staną się prawdziwym katalizatorem dalszych sukcesów i wzrostu dla Seagate”.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu