Kryzysowe wakacje? Czyli plany polskich turystów na urlop 2009

W ostatnich miesiącach kryzys finansowy budzi wiele niepokoju i spędza sen z powiek ludziom na całym świecie. Również branża turystyczna nie pozostaje bez odzewu. A eksperci zastanawiają się jakie rezultaty przyniesie nadchodzący sezon. Przewidywania są różne, jednak HolidayCheck stawia na informacje z pierwszej ręki i postanowił sam zapytać się turystów jakie są ich plany urlopowe.

Użytkownikom polskiej platformy internetowej www.holidaycheck.pl postawiono pytanie: „Czy kryzys finansowy zmieni Twoje plany na wczasy 2009?”. Rezultaty okazały się niezwykle zaskakujące.

Polscy turyści są bardzo pewni swoich podróży. Aż 64 proc. naszych rodaków oświadczyło zgodnie, że bez względu na kryzys nie zmienią swoich wakacyjnych planów. Wielu użytkowników platformy HolidayCheck nie wyobraża sobie rezygnacji z wypoczynku. Oszczędności będą szukać ograniczając podróże (14 proc.) lub długość pobytu (4 proc.). A 8 proc. turystów zadeklarowało, że w tym roku na wakacje pojadą po prostu bliżej. Zaledwie co dziesiąty Polak całkowicie zrezygnuje z wyjazdu w tym roku i odpocznie w domu.

A gdzie polscy turyści szukać będą ucieczki przed kryzysem?

31 proc. wyjedzie podziwiać piramidy i rafy koralowe w Egipcie. Co 4 polski turysta ucieknie od zgiełku codzienności do Turcji, 12 proc. zapomni o kryzysie w tunezyjskim słońcu, a 11 proc. z chęcią odwiedzi Hiszpanię.

HolidayCheck jest niezależnym portalem internetowym o tematyce turystycznej, na którym znajduje się ponad 900 000 opinii o hotelach na całym świecie, 790 000 zdjęć oraz 12 000 filmów z wakacji zamieszczonych przez samych turystów.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu