Koniec projektu, to nie koniec nauki

W listopadzie 2008 roku portal szkoleniowy Edustacja.pl rozpoczął działania propagujące ideę Lifelong Learning, czyli nauki przez całe życie. W marcu kończy się ta pięciomiesięczna akcja.

Idea Lifelong Learning ma na celu propagowanie systematycznego samokształcenia bez względu na wiek i status zawodowy, albowiem nigdy nie wiadomo kiedy będziemy musieli pochwalić się dodatkowymi umiejętnościami.

– W dzisiejszych czasach, kiedy szkolne mury opuszczają coraz lepiej wykształceni i przedsiębiorczy ludzie, warto inwestować w nowe umiejętności tak, by stale poszerzać swoje kompetencje i konkurencyjność na rynku pracy – mówi Karolina Kotkowska, koordynator projektu Lifelong Learning z Edustacja.pl – W czasie pięciu miesięcy pracy właśnie to było naszym celem – uświadomienie, że nauki nie powinno się kończyć wraz z otrzymaniem dyplomu.

W trakcie trwania programu, Edustacja zorganizowała wśród mieszkańców Wielkopolski szereg imprez promujących ideę samokształcenia bez względu na wiek. Targi Edukacyjne dla Dorosłych, Drzwi Otwarte placówek oświatowych, konferencje, spotkania i szkolenia były doskonałą okazją do nabycia nowych umiejętności, pomocnych nie tylko w pracy, ale i codziennym życiu. Co ważne, były to imprezy bezpłatne, gdyż ich finansowanie odbywało się ze wsparciem Europejskiego Funduszu Społecznego. Nic zatem dziwnego, że do udziału w projekcie zgłosiło się kilkuset chętnych.

– Wszystkich zainteresowanych chcemy poinformować, że koniec programu, to nie koniec samej inicjatywy – mówi Kotkowska. – W dalszym ciągu działa strona www.lllearning.pl, na której można znaleźć m.in. praktyczny poradnik informujący o tym w jaki sposób i gdzie szukać możliwości dokształcania oraz w jaki sposób pomóc sobie w trudnej sytuacji na rynku pracy.

Szczególnie te ostatnie informacje mogą wkrótce stać się bardzo potrzebne, zważywszy na ciągle zmieniającą się sytuację gospodarczą.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu