Edimax wprowadza na rynek bezprzewodową kamerę sieciową 1,3 Mpx z ruchomym obiektywem i dwoma trybami wideo

Edimax Technology przedstawia bezprzewodową kamerę sieciową 802.11n z ruchomym obiektywem i zoomem cyfrowym. Kamera jest wyposażona w sensor 1,3 Mpx oraz obsługuje sieci bezprzewodowe 802.11n co sprawia, że jest ona idealna do przesyłania wysokiej jakości obrazu dzięki wysokiej przepustowości i stabilności połączenia. W kamerze IC-7000PTn zastosowano mechaniczny obiektyw z funkcją obrotu i pochylania o kąty ±355° w poziomie i ±120° w pionie, sterowany przez przeglądarkę internetową. Pozwala to na ustawienie pola widzenia oraz na pełne śledzenie wnętrza pomieszczeń. Kamera obsługuje dwa tryby wideo: MJPEG i MPEG-4, co pozwala na optymalizację jakości obrazu i przepustowości połączenia internetowego.

Kamera posiada funkcję wykrywania ruchu, co pozwala użytkownikom na zdefiniowanie do 3 obszarów w polu widzenia i skonfigurowanie kamery do wysyłania zdjęcia zdarzenia pocztą elektroniczną, po wykryciu ruchu w zdefiniowanym obszarze. Kamera IC-7000PTn posiada wbudowany czytnik kart, który pozwala na zapis zdarzenia lokalnie na karcie SD lub SDHC. Kamera posiada ponadto wyjście audio do podłączenia głośników i wejście do podłączenia mikrofonu, co pozwala na dwukierunkową komunikację z odległych lokalizacji.

Kamera IC-7000PTn obsługuje zabezpieczenie hasłem tak, że wielu użytkowników może się jednocześnie zalogować na kamerze i uzyskać podgląd do obrazu z kamery. Funkcja DDNS pozwala użytkownikom na skonfigurowanie indywidualnego adresu sieciowego, pod którym kamera będzie dostępna z internetu, także przy zmiennym adresie IP. Funkcja UPnP pozwala na dostęp do kamery nawet  za pomocą jednego kliknięcia myszką bez znajomości jej adresu IP. W celu bezpiecznej transmisji wideo kamera IC-7000PTn obsługuje zabezpieczenia sieci bezprzewodowych WEP, WPA oraz WPA2.

Dostępność

Kamera IC-7000PTn będzie wkrótce dostępna w sprzedaży w sugerowanej cenie detalicznej 850 zł brutto. Przewodowa wersja kamery IC-7000PT, będzie dostępna w sugerowanej cenie 750 brutto.  Wszystkie produkty Edimax objęte są standardową, dwuletnią, pełną gwarancją.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu