DB AG głównym sponsorem projektu Europejska Stolica Kultury RUHR.2010

Deutsche Bahn wspiera Europejską Stolicę Kultury RUHR.2010 pakietem kompleksowych rozwiązań logistycznych

Deutsche Bahn, na potrzeby projektu Europejska Stolica Kultury RUHR.2010, planuje uruchomić pakiet kompleksowych usług logistycznych. Grupa DB ogłosiła to podczas konferencji prasowej RUHR.2010 GmbH w Essen. „RUHR.2010 jest dla Deutsche Bahn ważnym wydarzeniem, ponieważ daje możliwość zaprezentowania firmy, jako głównego dostawcy kompleksowych usług i rozwiązań logistycznych zarówno w Niemczech, jak i w Europie” powiedział Reiner Latsch, reprezentujący DB AG w regionie Nadrenia Północna-Westfalia. „Wydarzenia kulturalne, takie jak RUHR.2010, zależą od wsparcia najwyższej klasy sponsorów. Jesteśmy zadowoleni, że udało nam się pozyskać DB jako głównego sponsora RUHR.2010. Współpraca z DB pozwoli nam zminimalizować negatywny wpływ na środowisko podczas realizacji projektu, zwłaszcza w trakcie imprez masowych” stwierdził Fritz Pleitgen, Prezes Zarządu spółki RUHR.2010 GmbH.

Zaangażowanie Deutsche Bahn zakłada wsparcie finansowe oraz pozafinansowe, w zakresie dostarczenia oferowanych przez firmę usług. Jako „Oficjalny Partner Logistyczny Projektu Europejska Stolica Kultury RUHR.2010”, DB Schenker będzie świadczyć różnorodne usługi transportowe i logistyczne. Firma, spośród swoich ekspertów, wybrała doradcę do spraw współpracy logistycznej ze spółką RUHR.2010 GmbH odpowiedzialnego za całe przedsięwzięcie. Centrum Logistyczne DB Schenker w Essen zajmie się koordynacją usług realizowanych na potrzeby RUHR.2010 oraz zapewni zarządzanie zintegrowanymi dostawami, by w ten sposób uniknąć zbędnych transportów drogowych. Oprócz tego DB Schenker zajmie się obsługą logistyczną ceremonii otwarcia oraz innych wydarzeń odbywających się w ramach RUHR.2010. „Udział w tym przedsięwzięciu potwierdzi czołową pozycję, jaką zajmujemy w branży logistycznej w tym regionie” – powiedział Dr Thomas C. Lieb, Prezes Zarządu Schenker AG.

Oddział DB odpowiedzialny za transport pasażerski, jako Oficjalny Partner w zakresie usług mobilnych, dostarczy na potrzeby RUHR.2010 szereg atrakcyjnych rozwiązań w transporcie regionalnym i międzyregionalnym.

Deutsche Bahn będzie również promować wydarzenia kulturalne. Firma udostępni bogatą ofertę rozwiązań transportu miejskiego, w tym popularny wynajem rowerów Call a Bike w pięciu głównych miastach uczestniczących w projekcie RUHR.2010: Duisburgu, Oberhausen, Essen, Bochum oraz w Dortmundzie, a także w pobliskich miejscowościach Hagen i Hamm. „We współpracy z władzami Nadrenii Północnej i Westfalii podczas RUHR.2010 planujemy wprowadzić pilotażowy projekt innowacyjnego systemu elektronicznej sprzedaży biletów Touch&Travel. Nowy system biletowy obsługiwany będzie przez telefon komórkowy pasażera” wyjaśnia Hans-Hugo Schnöring, Kierownik Projektów i Programów w Oddziale Transportu Pasażerskiego DB. Na potrzeby projektu pilotażowego zainstalowanych zostanie około 1500 czytników na ponad 80 stacjach, znajdujących się na trasach transportowych DB i Essener Verkehrs AG.

Główne dworce kolejowe w miastach Zagłębia Ruhry zostaną odnowione, zmieniając się w atrakcyjne centra transportowe jeszcze przed inauguracją RUHR.2010. Prace remontowe na dworcu głównym w Essen zostaną ukończone do końca 2009 roku, a do 2010 roku wyremontowane będą budynki obsługi pasażerskiej na dworcach głównych w Dortmundzie i Duisburgu.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu