Altkom wdraża rozwiązania Cyber-Ark

Altkom Akademia rozpoczęła stałą współpracę z firmą Cyber-Ark w zakresie wdrażania innowacyjnych rozwiązań związanych z zabezpieczaniem dostępu. Umowa, która została podpisana na czas nieokreślony, obejmuje systemy Enterprise Password Vault i Inter Business Vault. Altkom jest obecnie jedynym partnerem wdrożeniowym Cyber-Ark w Polsce. Firma ma już na koncie pierwsze wdrożenie systemów Cyber-Ark – zostało ono zrealizowane na zamówienie jednego z największych ubezpieczycieli w kraju.

Współpraca obu firm rozpoczęła się w październiku 2008 r. i był to etap próbny we wprowadzaniu na polski rynek rozwiązań Cyber-Ark. Obecna umowa jest rozwinięciem tej współpracy. Oferowane w ramach niej rozwiązania przeznaczone są dla przedsiębiorstw o rozległych środowiskach informatycznych lub posiadających duże zasoby danych wymagających ochrony. Odnosi się to przede wszystkim do branży finansowej, ubezpieczeniowej, telekomunikacyjnej i farmaceutycznej.

Systemy, których wdrażaniem zajmie się Altkom oparte są na technologii cyfrowego skarbca. Enterprise Password Vault (EPV) i Inter Business Vault (IBV) pozwalają na przechowywanie i bezpieczny dostęp do zdeponowanych w skarbcu informacji. EPV wykorzystuje tę technologię do przechowywania haseł dostępu do kont uprzywilejowanych w systemach informatycznych. Dostęp do konta daje administratorowi pełną kontrolę nad danymi lub urządzeniami.

„Utrapieniem działów bezpieczeństwa w dużych organizacjach, zatrudniających wielu pracowników i korzystających z usług partnerów zewnętrznych, jest zapewnienie dostępności do kont przy jednoczesnym zachowaniu poufności haseł. Enterprise Passord Vault realizuje te zadania przechowując w skarbcu hasła jednorazowe do kont administracyjnych i zapewniając ich automatyczną zmianę po każdorazowym wykorzystaniu. Natomiast Inter Business Vault na podobnej zasadzie zapewnia bezpieczną wymianę danych pomiędzy zewnętrznymi kontrahentami” – mówi Grzegorz Brol, Dyrektor Pionu Altkom Systemy. – „Technologie EPV i IBV, zapewniające bezpieczeństwo dostępu są zapełnieniem niszy rynkowej. Nasi klienci już wcześniej wykorzystywali rozwiązania o podobnej funkcjonalności, ale były to z reguły zestawy skryptów lub aplikacje robione indywidualnie przez administratorów. Wdrażane przez nas rozwiązania Cyber-Ark są znacznie bardziej skuteczne i funkcjonalne w zarządzaniu i administracji” – dodaje Grzegorz Brol.

Kontrola dostępu i ochrona danych stają się szczególnie ważne w sytuacji zwolnień czy innych zmian kadrowych związanych ze spowolnieniem gospodarczym. Zgodnie z sondażem przeprowadzonym przez Cyber-Ark wśród 600 pracowników biurowych z USA, Wielkiej Brytanii i Holandii, 56 proc. ankietowanych obawia się utraty pracy w wyniku kryzysu. Jednocześnie większość z nich przyznała się, że w związku z tą obawą skopiowała już korporacyjne dane. Dotyczy to 71 proc. ankietowanych pracowników z Holandii, 58 proc. z USA i 40 proc. z Wielkiej Brytanii. Na liście najbardziej pożądanych informacji korporacyjnych znalazły się bazy kontaktów i danych dot. klientów, planów i oferty, informacje o produktach, a także kody i hasła dostępu.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu