Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów wspiera Skarabeusza

Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów podjął współpracę z Mars Society Polska i Studenckim Kołem Astronautycznym w zakresie konstrukcji robota marsjańskiego – Skarabeusz.

Ze względu na fachową wiedzę i duże doświadczenie pracowników PIAP, młodzi konstruktorzy mogą liczyć na profesjonalne wsparcie merytoryczne, a także na pomoc przy realizacji projektu.

Wspólne działania z MSP i SKA to ogromna korzyść również dla Instytutu – mówi odpowiedzialny za współpracę ze strony PIAP Rafał Czupryniak.  Będzie to dla nas zarówno ciekawe doświadczenie, jak i szansa na przekazanie i wymianę specjalistycznej informacji pomiędzy inżynierami zaangażowanymi w projekt.

Polski przemysł kosmiczny potrzebuje integracji, a inne sektory mogą skorzystać na transferze technologii kosmicznych – dodaje Mateusz Józefowicz, który wspiera koordynację projektu z ramienia MSP.

Udział Skarabeusza w konkursie robotów marsjańskich w USA, dzięki takim partnerom, jest już bardzo bliski realizacji. Na kwiecień bieżącego roku zaplanowano zakończenie prac konstrukcyjnych i prezentację Skarabeusza w pełnej krasie.

O Mars Society

Mars Society Polska (MSP) jest oddziałem stowarzyszenia The Mars Society, które ma na celu doprowadzenie do załogowej misji na Marsa oraz promocję idei jego badań. Organizacja skupia specjalistów z dziedziny astronautyki (takich jak Robert Zubrin, który stworzył projekt kolonizacji Marsa, i Buzz Aldrin, astronauta amerykański, który brał udział w pierwszym lądowaniu na Księżycu), naukowców, filmowców (np. James Cameron), pisarzy (Kim Stanley Robinson), entuzjastów – wszystkich, którzy dzielą wizję obecności człowieka na Marsie. Więcej informacji na www.marssociety.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu