Orico odświeża opakowania i wprowadza nowe produkty

Z nadejściem wiosny marka Orico postanowiła odświeżyć swój wizerunek wprowadzając na rynek odnowione opakowania linii kotletów sojowych á la schabowe. Relaunch obejmie również zupełnie nową linię produktów –  pasztetów sojowych Orico.

Nowa linia opakowań na kotlety sojowe 100 g i 600 g dostępna będzie od kwietnia, a na kotlety o smaku kurczaka i z błonnikiem – od czerwca. W ramach promocji dla konsumentów producent postanowił do podstawowego produktu (kotletów sojowych á la schabowych 100 g) dodać 20% gratis.

W tym samym czasie zostaną wprowadzona na rynek nowe produkty – pięć smakowych wariantów pasztetu sojowego: z pieczarkami, pomidorami, papryką, koperkiem i naturalny oraz pasta z boczniaków, przysmak sojowy i paprykarz.

Nowe opakowania charakteryzują się bardziej wyrazistymi kolorami i przyjemną dla oka grafiką. Od poprzednich odróżnia je przede wszystkim logotyp „Dobra i polska firma”, który ma za zadanie podkreślać polskie pochodzenie wyrobów Orico. Z tyłu opakowania pojawiła się natomiast informacja o innych produktach z asortymentu. Oprócz tego producent postanowił nawiązać do korzeni   marki – na froncie opakowania umieścił logo firmy Polgrunt, która zawsze była bardzo dobrze postrzegana przez konsumentów ze względu na wysoką, sprawdzoną jakość. Za kreację opakowań odpowiada Agencja SIM Studio z Wrocławia.

Soja – źródło zdrowia

Jedną z największych zalet soi jest wysoka zawartość białka, znacznie wyższa niż w rybach czy mięsie. Nasiona soi zawierają również nienasycone kwasy tłuszczowe oraz lecytynę, pozbawione są natomiast cholesterolu, co czyni je idealnym pożywieniem dla osób zagrożonych miażdżycą i innymi chorobami układu sercowo-naczyniowego.

Nie można zapomnieć także o tym, że ziarna soi są doskonałym źródłem energii i to w bardzo korzystnej dla naszego organizmu postaci węglowodanów złożonych. Szczególnie korzystny jest fakt, że soja ma bardzo niski indeks glikemiczny, a więc jej spożycie nie powoduje gwałtownych skoków poziomu glukozy we krwi. To bardzo ważne zwłaszcza dla osób chorych na cukrzycę oraz tych, które dbają o sylwetkę.

W nasionach soi jest także dużo błonnika, który jest sprzymierzeńcem osób odchudzających się. Błonnik wypełnia jelita sprawiając, że zjesz mniej kalorii, a jednocześnie nie będziesz głodna. Dodatkowo reguluje pracę jelit, co zapobiega zaparciom, na które często uskarżają się osoby odchudzające.

Kotlety sojowe

Powstają z mąki sojowej. To bardzo szybkie i łatwe w przygotowaniu danie, które w przeciwieństwie do kotletów mięsnych nie zawiera cholesterolu. Kotlety sojowe dostępne są na rynku w 3 wersjach smakowych: kotlety sojowe á la schabowe, kotlety sojowe á la schabowe o smaku kurczaka i z błonnikiem. Wszystkie te produkty przed spożyciem należy namoczyć w gorącej wodzie lub zalać rosołem, w którym miękną i pęcznieją a następnie doprawić i usmażyć na patelni. W ten sposób przygotowane kotlety wykazują właściwości podobne do mięsa: przypominają je swym kształtem oraz wyczuwalną w trakcie spożywania włóknistą strukturą.

Pasztety sojowe

To bardzo ciekawa alternatywa dla pasztetów mięsnych, ale także dla innych kanapkowych dodatków, które być może już się niektórym znudziły (np. wędlina i żółty ser). Na rynku dostępne są pasztety sojowe z dodatkiem różnych warzyw (np. z papryką, pieczarkami, pomidorem). Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Sugerowane ceny detaliczne:

  • kotlety sojowych á la schabowe to około 3 złotych za 100 g i 9 złotych za 600 g
  • pasztety sojowe to około 3 złotych za opakowanie 105 g
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu