Nowe 3e CONTENT STUDIO chroni witryny przed efektem przeciążenia

Najnowsza wersja systemu zarządzania treścią 3e CONTENT STUDIO zapewnia rozpraszanie obciążenia (ang. load balancing). Technologia ta zabezpiecza witryny przed „zatkaniem” z powodu nagłego zwielokrotnienia liczby odwiedzających.

Blokady takie powstają najczęściej podczas masowych odwiedzin serwisu w wyniku udanej kampanii reklamowej i są prawdziwą zmorą managerów i administratorów. Mogą objawiać się spowolnieniem działania witryny, bądź jej całkowitą blokadą. W obydwu wypadkach powodują frustracje klientów oraz realne straty. Dotychczas zabezpieczanie się przed nimi polegało na przewidywaniu liczby odwiedzin i dostosowywaniu łącza i możliwości serwera do zakładanych wartości. Ta metoda jest mało precyzyjna oraz wiąże się z ponoszeniem kosztów niezależnie od osiągnięcia zamierzonego ruchu. Nie zabezpiecza też przed blokadą w przypadku, gdy obciążenie serwera w istotny sposób przekroczy oczekiwania.

Technologia rozpraszania obciążenia zaimplementowana do najnowszej wersji systemu 3e CONTENT STUDIO stanowi skuteczne rozwiązanie tego problemu. „ Zasada działania load balancingu polega na automatycznym tworzeniu kopii serwisu na wielu serwerach oraz na dystrybucji zapytań użytkowników pomiędzy te maszyny. Warto zwrócić uwagę, że serwery te są wydzielonymi jednostkami czysto wirtualnymi i można mnożyć je na żądanie, tworząc tak zwane chmury serwerów (ang. cloud computing).  Tym sposobem otrzymujemy precyzyjne i automatyczne skalowanie wydajności oraz co bardzo ważne ograniczamy koszty tylko do tych wynikających z faktycznie wygenerowanego ruchu. „ – Mówi Maciej Liżewski, członek zarządu 3e Software House & Interactive Agency  odpowiedzialny za rozwój produktu.

System 3e CONTENT STUDIO to zaawansowany system zarządzania treścią stworzony i rozwijany od wielu lat przez 3e Software House & Interactive Agency .

Więcej informacji znajduje się na stronie produktu http://cms.3e.pl/

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu