INTERTELECOM 2009 z siecią WLAN Meru

Podczas tegorocznych, XX Międzynarodowych Targów Komunikacji Elektronicznej INTERTELECOM 2009 w Łodzi, do dyspozycji gości jest nowoczesna sieć bezprzewodowa czwartej generacji. Dostęp do niej zapewniają wspólnie firma Technitel – dostawca rozwiązań światłowodowych, oraz Meru Networks – wiodący na świecie producent opatentowanych rozwiązań do tworzenia sieci bezprzewodowych.

Targi INTERTELECOM – największe i najbardziej znaczące wydarzenie IT w Europie Centralnej – zgromadziły tego roku w trzech halach ponad stu krajowych i zagranicznych wystawców, którzy prezentują najnowsze osiągnięcia komunikacji elektronicznej. Część z nich udostępnia swoje sieci bezprzewodowe, które skupione w jednym miejscu, powodują wzajemne zakłócanie się – zwłaszcza na obszarze styku sygnałów WiFi z co najmniej dwóch różnych punktów dostępowych. Ten problem nie występuje  w przypadku korzystania z sieci WLAN Meru Networks, która jest udostępniona na terenie wszystkich hal targowych. Do jej funkcjonowania zostały użyte dwa kontrolery Meru MC1000, a także czternaście punktów dostępowych Meru AP201.

Bezproblemowe korzystanie z sieci bezprzewodowej Meru Networks jest możliwe dzięki zastosowaniu przez producenta dwóch opatentowanych technologii: kontroli i zarządzania ruchem w sieci ATC (Air Traffic Control) oraz technologii tzw. wirtualnej komórki (Virtual Cell). Pierwsza z nich pozwala na ścisły nadzór nad ruchem generowanym w sieci bezprzewodowej, natomiast wirtualna komórka umożliwia wszystkim punktom dostępowym pracę na tym samym kanale, tworząc w ten sposób jednolity obszar pokryty zasięgiem sieci WLAN. Dzięki temu goście targów – prowadzący np. rozmowy przez telefon komórkowy z wbudowanym klientem VoIP – nie muszą się obawiać, że ich połączenie telefoniczne zostanie zerwane podczas przemieszczania się pomiędzy zasięgiem dwóch punktów dostępowych.

O atutach sieci bezprzewodowej Meru mogą przekonać się wszyscy, którzy zdecydują się odwiedzić targi INTERTELECOM. Odbywają się one na terenie Międzynarodowych Targów Łódzkich, w dniach 17-19 marca br. Wszyscy zainteresowani rozwiązaniami Meru mogą uzyskać więcej informacji w hali nr 1 na stoisku nr 33 Konsorcjum FEN – oficjalnego dystrybutora Meru Networks w Polsce, natomiast z ofertą firmy Technitel – certyfikowanego partnera Meru Networks – będzie można zapoznać się na stoisku nr 36.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu