EFL leasinguje nieruchomości

Leasing nieruchomości to szansa dla firm na korzystanie z nowego magazynu, biurowca czy obiektu handlowego, niezależnie od aktualnej sytuacji na rynkach finansowych.

Leasing nieruchomości to sposób na zakup budynku, który często okazuje się niezbędny dla dalszego rozwoju przedsiębiorstwa. Europejski Fundusz Leasingowy (EFL) może sfinansować taką transakcję niezależnie od tego, czy klient jest zainteresowany nieruchomością nowo wybudowaną czy budynkiem wcześniej użytkowanym. W przypadku inwestycji w toku oferuje natomiast produkt finansowy, przygotowany wspólnie z jednym z banków działających w grupie Credit Agricole. Transakcja polega na tym, że bank kredytuje klienta przez okres budowy, a następnie po jej zakończeniu EFL spłaca kredyt i podpisuje z tym klientem umowę leasingu. Firma nie finansuje jedynie zakupu niezabudowanych gruntów.

Przedmiotami leasingu w EFL są hale magazynowe, obiekty handlowe, budynki biurowe, hale produkcyjne, autoryzowane salony samochodowe oraz lokale użytkowe. Oferta, obejmująca leasing operacyjny i finansowy, jest skierowana zarówno do firm z sektora MSP, jak też do dużych korporacji międzynarodowych. Jej istotnym atrybutem jest niska wartość realizowanych transakcji – od 500 tys. zł dla wszystkich rodzajów nieruchomości. Dzięki temu również mniejsze podmioty gospodarcze, które nie potrzebują wielomilionowych inwestycji w obiekty budowlane, mogą skorzystać z finansowania nieruchomości leasingiem.

Ważną cechą leasingu nieruchomości w EFL jest też jego kompleksowość. Oferta zawiera wycenę nieruchomości, raport prawny, atrakcyjny pakiet ubezpieczeniowy, współpracę z zarządcami nieruchomości i kancelariami prawnymi, doradztwo w dziedzinie finansowania przez leasing oraz doradztwo podatkowo – prawne. Wszystkie te elementy mogą być realizowane w ramach jednej umowy. Pokazuje to, że forma finansowania jaką jest leasing to bardzo dobra alternatywa dla kredytu bankowego czy finansowania nieruchomości środkami własnymi. Atutem leasingu nieruchomości jest także możliwość skrócenia okresu amortyzacji budynku (w przypadku leasingu finansowego) oraz gwarancja odkupienia nieruchomości po zakończeniu leasingu po cenie ustalonej z góry. Leasingobiorca może także ponieść dodatkowe korzyści, wynikające ze wzrostu wartości nieruchomości w trakcie trwania umowy leasingu.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu