Ed Zander oraz Albert „Rocky” Pimentel członkami zarządu Seagate Technology

Seagate (NASDAQ:STX) ogłosił, że Ed Zander oraz Albert „Rocky” Pimentel dołączyli do Zarządu firmy. Ed Zander pełnił wcześniej funkcje Prezesa Zarządu oraz CEO w firmie Motorola, a Albert „Rocky” Pimentel obejmował stanowiska COO oaz CFO w firmie McAfee, Inc.

Pracując w Motoroli, Zander uczynił RAZR najlepiej sprzedającym się telefonem komórkowym w historii oraz, dzięki kampanii „Hello Moto”, zmienił wizerunek firmy. Motorola skupiła się na innowacjach technologicznych i ogłosiła 12 następujących po sobie kwartałów wzrostu przychodu. Zander poprawił efektywność operacyjną firmy na całym świecie, znacznie udoskonalił zestawienie bilansowe oraz przyczynił się do wzmocnienia pozycji przedsiębiorstwa na konkurencyjnym rynku. Przed rozpoczęciem pracy w Motoroli, do 2002 roku Zander pełnił funkcję Prezesa i COO w Sun Microsystems. W czasie 15-letniej pracy dla tej firmy, zwiększył jej przychody do 18 miliardów USD i uczynił Sun Microsystems liderem na rynku sewerów. Przed dołączeniem do Sun, Zander pracował w Apollo Computer jako Vice-Prezes ds. Marketingu oraz w Data General na licznych stanowiskach technicznych oraz marektingowych. Zander pracował jako członek zarządu Seagate od listopada 2002 do października 2004.

Pimentel posiada ponad 30-letnie doświadczenie w branży, które zdobywał, pracując na stanowiskach zarządzających w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach. Przed dołączeniem do McAfee, Pimentel pełnił funkcje Executive Vice President oraz CFO w Glu Mobile. Przed rozpoczęciem pracy w tej firmie, Pimentel pełnił funkcje Executive Vice President oraz CFO w Zone Labs, gdzie nadzorował fuzję z Check Point Software. Wcześniej, Pimentel związany był z Redpoint Ventures, gdzie zarządzał czynnościami operacyjnymi firmy oraz przyczynił się do rozwoju nowych inwestycji. Pimentel pełnił również funkcje Senior Vice President oraz CFO firmy WebTV Networks, która została przejęta przez Microsoft w 1997 roku. Pimentel pracował również na stanowiskach Senior Vice President oraz CFO w LSI Logic Corporation oraz był członkiem zespołu założycielskiego firmy Conner Peripherals, Inc., która została przejęta przez Seagate w 1996 roku.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu