D-Link dostarczy sprzęt dla OPC

D-Link – jeden z największych na świecie producentów sprzętu sieciowego – został partnerem sprzętowym mającej wystartować w kwietniu br. Otwartej Platformy Cyfrowej (OPC). Umożliwi ona dużym dostawcom Internetu (ISP) bezinwestycyjne wprowadzenie do swojej oferty telefonii cyfrowej.

OPC – która jest wspólną inicjatywą operatora telekomunikacyjnego Crowley Data Poland, firmy technologicznej Datera SA, a także węzła ruchu międzyoperatorskiego PLIX Sp. z o.o. –  ma być pierwszym tak kompleksowym rozwiązaniem dla ISP, dzięki któremu w jednym miejscu otrzymają oni wszystko, co jest potrzebne do zaoferowania swoim użytkownikom telefonii cyfrowej. Oferta OPC ma obejmować: transmisję głosu, platformę do zarządzania usługą, pomoc formalno-prawną niezbędną do stania się operatorem, a także sprzęt VoIP. Partnerem w tym ostatnim obszarze został D-Link Polska.

„D-Link Polska od dawna współpracuje z ISP w zakresie budowy sieci Metro-Ethernet. Dostarczamy przełączniki brzegowe oraz agregujące, które umożliwiają transmisję do klienta z prędkością do 100/1000 Mbps oraz świadczenie usług Triple Play. D-Link systematycznie poszerza swoją ofertę w zakresie rozwiązań VoIP, w drugim kwartale tego roku zaproponujemy także pierwsze urządzenie STB. Wszystkie te urządzenia – niezbędne do stworzenia infrastruktury do świadczenia usług operatorskich, a także urządzenia VoIP dla użytkowników końcowych  – zostaną udostępnione ISP zainteresowanym poszerzeniem swojej oferty o telefonię cyfrową” – mówi Michał Derdzikowski, szef polskiego biura D-Link.

Przedstawiciel D-Linka zapowiada również, że udostępniony sprzęt będzie prekonfigurowany bądź wręcz zbudowany dokładnie pod potrzeby ISP, którzy będą świadczyli swoje usługi w oparciu o OPC. Współpracujący z OPC dostawcy Internetu będą mogli także liczyć na atrakcyjną ofertę cenową, która będzie uwzględniała specjalne rabaty, specyfikę rynku i wolumen zakupów. D-Link do momentu uruchomienia platformy ma także wypracować korzystną ofertą wspomagającą finansowanie całej inwestycji. Oferta sprzętowa dla ISP współpracujących z OPC ma z czasem zostać poszerzona także o innych dostawców sprzętu VoIP.

Otwarta Platforma Cyfrowa będzie jedyną w Polsce platformą otwartą, która umożliwi świadczenie usług telefonii cyfrowej z gwarancją jakości (QoS). Jednocześnie OPC umożliwi także darmową wymianę ruchu VoIP pomiędzy wszystkimi ISP i operatorami tradycyjnymi oraz operatorami VoIP podłączonymi do platformy. Założeniem twórców OPC jest też zaoferowanie atrakcyjnych stawek za połączenia do sieci PSTN oraz budowa punktu interkonektowego do darmowej wymiany ruchu VoIP pomiędzy dowolnymi podmiotami. Wszystkie firmy podłączone do OPC będą mogły zaoferować swoim użytkownikom – tak indywidualnym, jak i biznesowym – wysokomarżowe usługi dodane.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu