ProLogis – nowa umowa w Czechach

ProLogis (NYSE: PLD), wiodący globalny dostawca obiektów dystrybucyjnych, poinformował dzisiaj o podpisaniu nowej umowy najmu na 12 600 metrów kwadratowych w Czechach z jednym z największych europejskich dystrybutorów materiałów do komunikacji wizualnej.

Klient zajmie powierzchnię na terenie ProLogis Park Užice, nowoczesnego parku dystrybucyjnego wykorzystującego najnowsze osiągnięcia budowlane w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Park cieszy się strategiczną lokalizacją przy autostradzie D8, jedynie dziewięć kilometrów od Pragi. ProLogis Park Užice zapewnia również doskonały dostęp do najważniejszych tras tranzytowych łączących Pragę z północną częścią Czech, Niemcami i międzynarodowym portem w Hamburgu.

„Nowa umowa najmu to doskonały przykład na to, że ProLogis potrafi dostosować się do aktualnych potrzeb swoich klientów,” powiedział Ben Bannatyne, Regional Director ProLogis w Europie Środkowo-Wschodniej. „Wiele firm w Europie Środkowo-Wschodniej wdraża strategie mające na celu optymalizację sieci dystrybucji w związku ze stosunkowo wyższym popytem w regionie oraz potrzebuje rozwiązań magazynowych, które są elastyczne, wysoce opłacalne i dostępne od ręki. Nasza reputacja, jako dostawcy najlepszego w swojej klasie produktu oraz doskonałych usług zarządzania nieruchomościami, wciąż przyciąga klientów w całym regionie.”

ProLogis Park Užice to pierwszy zrównoważony park dystrybucyjny wybudowany przez firmę w Europie Środkowo-Wschodniej. Park oferuje wysokiej jakości obiekty dystrybucyjne wyposażone w wiele przyjaznych środowisku rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych, umożliwiających ograniczenie oddziaływania obiektu na środowisko. Należą do nich wysoka klasa szczelności budynków przyczyniająca się do oszczędności energii, energooszczędne systemy kontroli oświetlenia, kolektory wody deszczowej wykorzystywanej do nawadniania gruntów i mycia elewacji, oraz atrakcyjne środowisko pracy z ogrodem dla pracowników.

ProLogis Park Užice obecnie składa się z czterech budynków o łącznej powierzchni ponad 97 000 metrów kwadratowych. Do pozostałych klientów parku należą Rossmann, FIEGE, TRANSKAM i Wincanton.

ProLogis jest największym dostawcą obiektów dystrybucyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej dysponującym ponad 3,7 miliona metrów kwadratowych powierzchni według stanu na dzień 31 grudnia 2008 roku.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu