Nawet 60% oszczędności dzięki Samsung Electronics

Samsung prezentuje rozwiązania drukujące, które podnoszą efektywność zarządzania dokumentami, pomagają zaoszczędzić czas, obniżyć koszty
i zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko

Samsung Electronics, drugi największy dostawca laserowych urządzeń drukujących1, nieustannie rozwija technologię druku laserowego poprzez zwiększanie jej jakości i wydajności oraz zmniejszanie kosztów eksploatacji. Oferując produkty dla obszaru B2B firma wychodzi poza standardowe postrzeganie drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych. Modele Samsung wyposażone są w technologię gwarantującą klientowi możliwość kontrolowania i zarządzania środowiskiem druku, wysoką funkcjonalność, bezpieczeństwo obiegu informacji oraz podniesienie efektywności pracy w przedsiębiorstwie.

W ofercie Samsung Electronics klienci znajdą nie tylko drukarki i urządzenia wielofunkcyjne, ale także kompleksowe programy. Obejmują one propozycje w zakresie polityki wymiany wysłużonych urządzeń oraz recyklingu wycofanych produktów i zużytych materiałów eksploatacyjnych. Są to rozwiązania atrakcyjne zarówno pod względem redukcji kosztów, jak również minimalizacji negatywnych oddziaływań na środowisko naturalne. W celu usprawnienia procesu druku oraz uzyskania wymiernych oszczędności stworzone zostały także rozbudowane rozwiązania informatyczne mające na celu maksymalizację efektywności pracy dostępnych urządzeń Samsung.

60% oszczędności dla firmy? Zainwestuj w szkolenia i audyt

Większość biur najczęściej wykorzystuje tylko podstawowe funkcje urządzeń wielofunkcyjnych, do których należy kopiowanie i drukowanie. Tymczasem urządzenia drukujące oferują szereg przydatnych funkcji, o których można dowiedzieć się ze szkoleń oferowanych przez Samsung Electronics. Podczas nich pracownicy firm uczą się również, jak dzięki tego typu produktom odnieść istotne korzyści ekonomiczne i zaoszczędzić cenny czas.

Innym ciekawym narzędziem, służącym określeniu potrzeb, zdefiniowaniu problemów i zaproponowaniu konkretnych rozwiązań, jest rzetelny audyt środowiska druku. „Z praktyki wynika, że przeprowadzenie prostego audytu druku pozwala określić obszary możliwych oszczędności, które – jak wynika z doświadczeń ekspertów Samsung – sięgają, w zależności od przedsiębiorstwa i stosowanych przez niego procedur, od kilkunastu nawet do 60%” – mówi Mateusz Wasilewski z Samsung Electronics Polska. „W przypadku dużych organizacji koszt audytu oraz wdrożenia odpowiednich systemów kontroli i zarządzania drukiem zwraca się w ciągu kilkunastu miesięcy. Dzieje się tak dzięki zmniejszeniu nakładów związanych z eksploatacją, administracją czy naprawą urządzeń drukujących.”

Podstawowe kwestie, które należy rozważyć przy planowaniu lub reorganizacji zarządzania dokumentami to:

 • Koszty zakupu sprzętu;
 • Koszty eksploatacji – koszt druku i materiałów eksploatacyjnych, ich zamawiania oraz dostawy;
 • Koszty administracji – amortyzacja, serwisowanie oraz obsługa gwarancyjna i pogwarancyjna;
 • Koszty przestojów związanych z awariami urządzeń;
 • Koszty braku kontroli druku w przedsiębiorstwie – drukowanie zbędnych dokumentów, drukowanie jednostronne, drukowanie kolorowe, drukowanie dokumentów poufnych;
 • Koszty związane z nieefektywnym wykorzystaniem floty posiadanych urządzeń – niewłaściwe wykorzystanie urządzeń, nierównomierne obciążenie sprzętu, które skutkuje częstymi awariami, niewłaściwe miejsce ustawienia urządzeń.

Samsung dokłada wszelkich starań, aby oferować klientom produkty i odpowiadające im usługi usprawniające zarządzanie drukiem w każdym z powyższych aspektów.

Drukuj mądrze z Samsung SmarThru Workflow

Korzystnym rozwiązaniem dla użytkowników biznesowych są urządzenia wielofunkcyjne, łączące szereg funkcjonalności i pozwalające na kompleksową obsługę procesu zarządzania dokumentami w firmie. W oparciu o urządzenia tego typu, Samsung oferuje wdrożenie systemu zarządzania obiegiem dokumentów SmarThru Workflow. To doskonały interfejs pomiędzy wersją papierową dokumentu a jego elektronicznym odpowiednikiem, który pozwala wdrożyć wyjątkowo efektywne rozwiązania, w tym:

 • Usprawnienie komunikacji wewnątrz organizacji;
 • Uproszczenie procedur związanych z przechowywaniem i ścieżką obiegu dokumentów;
 • Wykluczenie błędów spotykanych w tradycyjnym obiegu;
 • Wykluczenie zaginięć dokumentów;
 • Podniesienie efektywności pracy zespołów, związanej z błyskawicznym dostępem do wiedzy zarchiwizowanej w formie elektronicznej.

System SmarThru Workflow  dostosowany do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa, opiera się na szerokiej gamie istniejących już technologii wykorzystywanych w drukarkach Samsung. Umożliwia on bezpieczne zachowywanie i dzielenie się dokumentami w obrębie firmy, zwiększając wydajność i zmniejszając koszty procesu ich zarządzania.

Takie innowacyjne wykorzystanie potencjału drzemiącego w – wydawałoby się – prostych urządzeniach, pozwala określić nowe obszary rozwoju przedsiębiorstwa. Przekłada się to również na podniesienie efektywności dotychczas stosowanych procedur, jak również zwolnienie pracowników z uciążliwej pracy związanej z obszarem tradycyjnych aktywności biurowych.

Przeglądarka może nie wspierać wyświetlania tego obrazu.Skuteczne wdrożenie procedur dotyczących efektywnego druku powinno się odbywać równocześnie z doborem odpowiedniego sprzętu dla potrzeb organizacji.

Samsung ML-2855ND dla małych i średnich przedsiębiorstw

Nowa, wygodna i niezawodna drukarka Samsung polecana jest w szczególności dla małych i średnich przedsiębiorstw. Jest to idealna odpowiedź na potrzeby właścicieli i pracowników, którzy poszukują wydajnego, niezawodnego i prostego w obsłudze sprzętu biurowego.

Samsung ML-2855ND oferuje prędkość drukowania na poziomie 28 jednostronnych oraz do 14 dwustronnych arkuszy na minutę (ppm), co umożliwia sprawną pracę, a w przypadku druku dwustronnego także istotną oszczędność papieru. Silny procesor (400 MHz) i duża pamięć (64 MB) sprawiają, że praca przebiega płynnie nawet przy znacznych obciążeniach spowodowanych dużą liczbą użytkowników i drukowanych dokumentów. Praca z modelem ML-2855ND jest wyjątkowo prosta, ponieważ jego konstrukcja do minimum ogranicza kłopotliwe zacięcia papieru. Dzięki temu użytkownicy mogą w pełni polegać na niezawodności i płynności druku. Dodatkowym udogodnieniem jest pojemny podajnik o pojemności 250 arkuszy oraz dodatkowy podajnik wielofunkcyjny o pojemności 50 arkuszy. Najnowsza drukarka monochromatyczna Samsung umożliwia wydrukowanie do 50 000 stron miesięcznie, co stanowi największe maksymalne obciążenie w tej klasie urządzeń.

Samsung SCX-5835FN – wyjątkowo szybkie i kompaktowe urządzenie dla klientów korporacyjnych

Monochromatyczne, skalowalne urządzenie wielofunkcyjne SCX-5835FN oferuje udoskonalone funkcje drukowania, twardy dysk o pojemności 80GB, 7” kolorowy wyświetlacz,  kompaktowe kształty i konkurencyjną cenę. Prędkość drukowania została zwiększona do 33 stron na minutę (ppm), co pomaga ograniczyć zużycie papieru. Procesor 360MHz oraz 256MB pamięci w standardzie sprawiają, że praca przebiega płynnie i bez zbędnych spowolnień – nawet gdy korzysta z niej wiele osób jednocześnie.

Wytrzymałość, pojemność tonera zwiększona do 10 000 stron, maksymalny cykl miesięczny wynoszący 80 000 stron i możliwość jednorazowego drukowania dużej ilości stron sprawiają, że model SCX-5835FN wychodzi naprzeciw wszystkim wymogom profesjonalnego przedsiębiorstwa.

Oprócz prostoty i niezawodności, SCX-5835FN oferuje gotowe rozwiązania przystosowane do pracy w sieci. Wśród nich jest platforma JScribe umożliwiająca dostosowanie funkcji do indywidualnych potrzeb klientów oraz możliwość zainstalowania SmarThru Workflow usprawniające przepływ dokumentów w biurze.

Samsung CLX-8380ND – najszybsze w swojej klasie, niezawodne urządzenie wielofunkcyjne

Model CLX-8380ND przeznaczony dla klientów biznesowych i korporacyjnych wprowadza nową jakość w segmencie kolorowych, wielofunkcyjnych urządzeń A4. Nacisk został tu położony na najczęściej wykorzystywaną funkcję, czyli możliwie najszybsze drukowanie w wysokiej jakości. CLX-8380ND posiada także udoskonalone funkcje kopiowania i skanowania oraz przydatną funkcjonalność faksu. Twardy dysk o pojemności 80GB umożliwia jednoczesne wykonywanie wielu zadań na jednym urządzeniu bez obaw o awarię lub spowolnienie operacji. Użytkownicy z pewnością docenią także prostotę obsługi urządzenia, która odbywa się za pomocą intuicyjnego, kolorowego ekranu dotykowego.

Samsung CLX-8380ND to najszybsza na świecie drukarka tej klasy. Pozwala wydrukować lub kopiować do 38 stron A4 na minutę, zarówno w czerni i bieli, jak i w kolorze. Wygodę i prędkość zwiększają także wyjątkowo pojemne podajniki papieru, które mogą pomieścić maksymalnie do 520 stron (łącznie 2720 stron) oraz podajnik automatyczny.

Wśród innowacyjnych technologii dedykowanych użytkownikom biurowym i korporacyjnym, w które wyposażony jest ten model, znajduje się otwarta platforma JScribe umożliwiająca dopasowanie dostępnych funkcji do indywidualnych potrzeb klientów oraz możliwość zainstalowania SmarThru Workflow usprawniające przepływ dokumentów w biurze.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu