Moduł eDeklaracje obsługuje pracowników tymczasowych spółki Randstad

Zalety rozwiązania eDeklaracje firmy Gavdi, automatyzującego wystawianie deklaracji podatkowych, w pełni mogą docenić te firmy, które muszą wysyłać dziesiątki tysięcy PIT-ów. Najnowszym beneficjentem implementacji tego systemu jest należąca do światowego holdingu spółka Randstad.

Aplikacja eDeklaracje z powodzeniem wyręczyła ją przy generowaniu i wysyłce do Urzędów Skarbowych ponad 35 tys. deklaracji, tylu bowiem pracowników zatrudnia rocznie w Polsce ta agencja pracy tymczasowej. – System SAP mamy w Randstad od ponad roku i zainteresowaliśmy się modułem eDeklaracje właśnie ze względu na bardzo dużą liczbę deklaracji PIT-11, które musimy wystawiać. Implementacja tego rozwiązania pozwoliła nam istotnie zredukować pracochłonność tego procesu – nadal wprawdzie drukujemy deklaracje i rozsyłamy je pocztą naszym pracownikom, ale ich generowanie i  wysyłka do Urzędów Skarbowych odbywa się automatycznie za pośrednictwem bramki internetowej Ministerstwa Finansów. Jesteśmy naprawdę zadowoleni – mówi Paweł Borowy, dyrektor finansowy Randstad sp. z o.o.

Wdrożenie eDeklaracji jest relatywnie mało czasochłonne – w spółce Randstad trwało około miesiąca. Cena modułu została przez firmę Gavdi tak skalkulowana, żeby inwestycja w eDeklaracje zwracała się po roku. – Każdy następny rok pracuje wtedy na zyski, bo wówczas klient ponosi tylko koszty utrzymania aplikacji – co roku PIT-y się zmieniają, dodajemy także nowe funkcje – wyjaśnia Teresa Olszewska, prezes zarządu Gavdi Polska SA.

Spółka Randstad może więc teraz zminimalizować koszty administracyjne obsługi pracowników tymczasowych wynikające z ustawowych obowiązków nakładanych na pracodawców.

Randstad jest kolejną dużą spółką, która doceniła funkcjonalność rozwiązania firmy Gavdi. Z eDeklaracji korzysta sieć Media Markt (przy wysyłce około 8 tys. PIT-ów) oraz Siemens (1454 wygenerowanych w tym roku deklaracji).

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu