Kurzajewscy i Narodowy Dzień Życia

Już 24 marca w całej Polsce obchodzić będziemy Narodowy Dzień Życia. W tym roku odbywa się pod hasłem „Stawiam na rodzinę”. Ambasadorami tegorocznej edycji Narodowego Dnia Życia są małżonkowie: Paulina Smaszcz-Kurzajewska i Maciej Kurzajewski, dziennikarka telewizyjna i dziennikarz sportowy. Rodzice Julka i Franka, od 13 lat razem. Wspólnie z rodzicami zbudowali dom wielopokoleniowy.

Kampania społeczna ma promować dobre wzorce życia w rodzinie i rodzinne wartości, które są szczególnie bliskie Kurzajewskim. Wspólnie całą rodziną, włączając dziadków i dzieci, zdecydowaliśmy bez wahania, że zaangażujemy się w tę inicjatywę. Rodzina to dla nas sprawa priorytetowa, bezcenny skarb. Dzielimy się sukcesami i porażkami,  wsłuchujemy w drugiego człowieka, tak by każdy czuł się potrzebny, ważny, miał swoje miejsce, prawo do szczęścia i smutku. W naszej rodzinie każdy ma obowiązki, każdy pracuje na wspólny sukces i poczucie spełnienia. Miłośc, oddanie, szacunek, lojalność, afirmacja, tolerancja poglądów obowiązuje od początku i mam nadzieję, że na zawsze.- mówi Paulina Smaszcz-Kurzajewska i dodaje – Narodowy Dzień Życia w dzisiejszym pędzącym świecie zwraca uwagę na to, co w życiu człowieka powinno być najważniejsze, skąd możemy czerpać radość i siłę. Stworzenie rodziny daje możliwość bycia kochanym i dawanie miłości. Przecież każdy może stworzyć rodzinę według własnego pomysłu na szczęście, według osobistego klucza. W naszym  świecie dzieci są azymutem, celem życia, naszym  lustrem.

Kampania związana z obchodami ma jedynie pozytywny wydźwięk. Jej celem jest afirmacja wartości rodzinnych, promocja dobrych wzorców i budowanie pozytywnego klimatu wokół rodziny. W ramach obchodów dnia życia odbędzie się szereg inicjatyw lokalnych, a w mediach pojawi się spot reklamowy z udziałem rodziny Kurzajewskich.

Przypadający 24 marca Narodowy Dzień Życia został ustanowiony uchwałą Sejmu w sierpniu 2004 r. W zeszłym roku obchodzony był pod hasłem „Jestem mamą. To moja kariera”. Mottem Dnia Życia w 2007 r. było „Razem na zawsze”, a tematem przewodnim – małżeństwo. W 2006 r. w ramach obchodów promowano ojcostwo, posługując się hasłem „Być ojcem – rola życia”. W 2005 r. dzień ten poświęcony był rodzinom wielodzietnym; obchodzono go pod hasłem „Dom pełen skarbów”.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu