Epson zmniejsza koszty biurowych wydruków monochromatycznych w formacie A3 dzięki nowej serii drukarek AcuLaser M8000N

Seria szybkich laserowych drukarek monochromatycznych formatu A3 to wszechstronne rozwiązanie dla firm.

Firma Epson rozszerza ofertę biurowych drukarek laserowych o serię urządzeń AcuLaser M8000N. Nowe modele działają z pełną rozdzielczością 1200 dpi i umożliwiają wydruk do 44 stron na minutę w formacie A4. Tym samym, są to najbardziej zaawansowane, laserowe drukarki monochromatyczne w ofercie firmy Epson. W ich konstrukcji wykorzystano pionierską technologię druku, gwarantującą maksymalną efektywność kosztową. Wydruki wyróżniają się znakomitą jakością, a same urządzenia oferują szereg zaawansowanych opcji wykończenia i bardzo niskie koszty ogólne.

Thomas Brique, kierownik ds. produktów odpowiedzialny za rynek europejski w firmie Epson, skomentował: „Epson jest dumny ze znakomitej sprzedaży swojej linii monochromatycznych drukarek laserowych formatu A3. Rodzina AcuLaser M8000N pokazuje nasze zaangażowanie i nieustające innowacje w tym segmencie rynku. Firmy drukujące duże ilości materiałów bardzo poszukują zaawansowanych drukarek monochromatycznych, które jednocześnie ograniczają koszty do minimum. Nowa seria naszych urządzeń sprawdza się pod tym względem doskonale.”

„Drukarki z serii AL-M8000N to idealne rozwiązanie dla klientów, którzy w codziennej pracy korzystają z dokumentów w formacie A3. Co ważne, jak na urządzenie drukujące w formacie A3, drukarki AL-M8000N cechują się bardzo kompaktowymi rozmiarami, w zasadzie zbliżonymi do modeli A4. Dzięki temu zajmują w biurze bardzo mało miejsca.”

Drukarki AL-M8000N wykorzystują wbudowany język Adobe PostScript® 3, a dodatkowo obsługują PCL6, PCL5e, ESC/Page i PDF Direct Print. W standardzie są także wyposażone w interfejs sieciowy Ethernet 10/100 Base TX, szybkie złącza USB, interfejs równoległy, a opcjonalnie w złącza Type B.

W dodatkowym wyposażeniu nabyć można moduły zwiększające pojemność pamięci RAM ze standardowych 128MB do 578MB.  W drukarkę wbudowano także gniazdo na karty pamięci CompactFlash. Zaawansowane funkcje obejmują m.in. wydruki poufne, funkcję generowania wzorów przeciwdziałających kopiowaniu, a także protokół SSL. Gwarantują one bezpieczeństwo poufnych wydruków w środowisku biurowym.

Oprócz modelu bazowego AL-M8000N dostępnych jest szereg urządzeń oferujących dodatkowe funkcje, m.in. AL-M8000DN z modułem dupleksu, a także AL-M80000D3TN z dupleksem i trzema dodatkowymi pojemnikami na papier.

Wszechstronność jest jedną z najważniejszych cech modelu AL-M8000N. Przykładowo, zasobnik na papier mieści od 650 arkuszy w przypadku AL-M8000N do aż 2150 arkuszy w AL-M8000D3TN. Wszystkie modele obsługują także opcjonalny odbiornik dokumentów, służący do sortowania i rozdzielania różnych wydruków, co stanowi cenne udogodnienie podczas intensywnej pracy.

Epson AcuLaser M8000N  – kluczowe cechy i funkcje

  • Szybka i kompaktowa drukarka monochromatyczna formatu A3 – wydruk do 44 str./m
  • Doskonała jakość druku – prawdziwa rozdzielczość 1200 dpi
  • W standardzie obsługa Adobe® PostScript® 3, PCL6, PCL5e, ESC/Page i PDF Direct Print
  • Złącza Ethernet 10/100 Base Tx, USB i równoległe w wyposażeniu podstawowym, opcjonalnie złącze Type-B.
  • Elastyczna obsługa papieru (w standardzie 650 arkuszy, maksymalnie 2150), opcjonalny dupleks i odbiornik
  • W podstawowej konfiguracji 128M pamięci rozszerzalne do 578MB, obsługa pamięci CompactFlash
  • Zaawansowane funkcje zabezpieczającej (obsługa SSL, „wydruki poufne”, „wzorce przeciw kopiowaniu”)
  • Sugerowana cena detaliczna brutto: AcuLaser M8000N – 10822 zł
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu