Przejdź do treści

Wiosenne porządki w Domo

Od kwietnia na antenie kanału tematycznego Domo pojawią się wiosenne nowości programowe, a wśród nich nowa produkcja polska „Na mur beton”.

„Na mur beton”, trzecia już po „Samowkręcie” i „Domu z pomsłem” polska produkcja na antenie Domo, wystartuje 4 kwietnia. Program będzie emitowany w soboty o godzinie 16:00.

„Na mur beton” to program poradnikowy, którego twórcy pokażą, jak najlepiej przeprowadzić budowę domu lub generalny remont. Każdy z 13. odcinków porusza inne zagadnienie, a prowadzący Robert Zawieja w roli indywidualnego inwestora, poszukuje rozwiązań i przeprowadza widzów przez kolejne elementy układanki, by budowa domu była prosta, niczym składanie dopasowanych do siebie elementów. Program powstał przy współpracy z partnerem stacji Leroy Merlin, producentem programu jest TV Working Studios.

Wiosną na antenie Domo nie zabraknie nowych programów poradnikowych, lifestylowych, ciekawych filmów dokumentalnych i fabularnych. Stacja poświęca dużo uwagi ekologii, o której będzie mowa m. in. w programie „Alter Eco”, gdzie amerykański aktor Adrian Grenier i jego przyjaciele pokazują, jak stylowo żyć na zielono. Osoby, które planują wiosenne prace ogrodowe powinny zobaczyć nową serię „Debiutant w ogrodzie”, dla majsterkowiczów pozycją obowiązkową będzie „Carter potrafi”, w której gospodarz programu przychodzi z pomocą właścicielom nieruchomości, którzy myślą, że remont i modernizacja własnego domu jest niemożliwa ze względu na koszty, czas i brak fachowców. Natomiast dla widzów ciekawych wielkiego świata Domo poleca filmy i serie dokumentalne. Będą to m.in. „Architektura islamu”, „Zrównoważona urbanistyka”, czy „Posiadłość na zamówienie” – seria odsłaniająca kulisy powstawania projektów i budowy najdroższych domów w Kanadzie.