Przejdź do treści

Trzynastego w piątek – rekord zapisanych drużyn

Dzisiaj padł rekord drużyn zapisujących się do portalu www.dialnetmasters.pl do udziału w olimpiadzie informatycznej. Ich liczba osiągnęła 3000. W związku z ogromnym zainteresowaniem, jakim cieszy się konkurs, organizatorzy przedłużają termin zapisów do 17 marca br.

Telefonia DIALOG SA przy merytorycznym wsparciu Politechniki Wrocławskiej już po raz trzeci jest organizatorem Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters adresowanej do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Olimpiada dotyczy szeroko rozumianej wiedzy o internecie i technologiach teleinformatycznych. Uczestnicy konkursu powinni orientować się w bogatych zasobach sieci i rozwiązywać różnorodne zadania związane z wirtualnym światem.

Dzisiaj padł rekord zapisanych do olimpiady drużyn, które będą się ubiegać o tytuł Mistrza Internetu. Będzie ich przybywać w oszałamiającym tempie jeszcze do wtorku przyszłego tygodnia (17.03.09r) i spodziewamy się, że będzie ich co najmniej 3500. Podczas II edycji olimpiady ich liczba osiągnęła 2941. Finał Olimpiady odbędzie się w czerwcu we Wrocławiu, a na zwycięzców czeka nagroda główna – wspaniała wyprawa do Chin.

Informacje o rozpoczęciu konkursu wysłano w lutym do ok. 14 tys. szkół Organizatorzy szacują, że w eliminacjach wewnątrzszkolnych uczestniczyło ok. 40 tys. uczniów. Od 23 marca do 3 kwietnia odbędą się dwa etapy testów on-line: zespoły uczniów odpowiadać będą na pytania i testy przygotowywane przez naukowców z Politechniki Wrocławskiej. Półfinały – organizowane w szkołach na żywo, odbędą się w siedmiu miastach Polski (17–29 kwietnia 2009 r.). Półfinały wyłonią 42 najlepsze drużyny z całej Polski, które w czerwcu wezmą udział w Wielkim Finale olimpiady.

5 czerwca 2009 r. we Wrocławiu w Hali IASE odbędzie się Wielki Finał olimpiady DialNet Masters. Do tego ostatniego, decydującego meczu przechodzi 21 drużyn gimnazjalnych i 21 ze szkół ponadgimnazjalnych, wyłonionych podczas półfinałowych Meczów Mastersów. Nagrodą główną w olimpiadzie jest wspaniała podróż marzeń – wycieczka do Chin, na którą we wrześniu br. pojedzie szczęśliwa dziesiątka zwycięzców. Nie zabraknie także innych cennych nagród w postaci laptopów i iPodów.

Tegoroczna edycja turnieju organizowana jest pod patronatem Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Sponsorem nagrody głównej jest firma Sequence. Patronat medialny nad olimpiadą objęły TVP1, Radio ESKA, grupa wydawnicza Polskapresse, portal Onet.pl, magazyn Komputer Świat oraz czasopisma młodzieżowe Cogito i Victor.

Harmonogram III edycji Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Internecie DialNet Masters:

  • eliminacje wewnątrzszkolne,
  • zapisy drużyn do portalu (4 lutego – 13 marca 2009),
  • 1 etap testów on-line (23-27 marca 2009),
  • 2 etap testów on-line (30 marca – 3 kwietnia 2009),
  • ogłoszenie wyników on-line – do 7 kwietnia,
  • półfinały – organizowane w szkołach na żywo „Mecze Mastersów” – odbędą się w siedmiu miastach Polski (17-29 kwietnia 2009),
  • Wielki Finał – Hala IASE we Wrocławiu – wyłoni Mistrzów Internetu, czyli dwie najlepsze drużyny, jedną wśród gimnazjalistów i jedną wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych (5 czerwca 2009).