PKOL obejmuje honorowy patronat nad Silesia Marathon 2009

przez | 13/03/2009

Piotr Nurowski, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, objął honorowy patronat nad pierwszym śląskim maratonem, który odbędzie się 3 maja 2009 roku. Założenia i misja Silesia Marathon, którego start będzie na Stadionie Śląskim a meta przy katowickim Spodku, wpisują się w misję PKOLu.

Organizujemy imprezę, która będzie wydarzeniem nie tylko dla pasjonatów biegania, ale i też dla tych, którzy rozpoczynają przygodę z bieganiem. Hasło przewodnie Silesia Marathon: Twój bieg, Twoje zwycięstwo, to esencja filozofii biegania. Dla biegacza bieganie samo w sobie ma ogromną wartość. Biegacz nie nastawia się na zwycięstwo czy porażkę. Najważniejszy jest sam bieg. Organizując Silesia Marathon stawiamy na sportowe emocje i profesjonalizm w działaniu. Śląsk ma ogromny potencjał – ten sportowy także. Silesia Marathon ma sporą szansę na to by stać się dużą i rozpoznawalną międzynarodową imprezą. To również doskonała sposobność na promocję Śląska. – mówi Bohdan Witwicki, Dyrektor Generalny Silesia Marathonu.

Silesia Marathon to pierwszy bieg maratoński oficjalnie organizowany na ulicach Śląska. Celem organizatora Silesia Marathon, firmy 4energy SA, jest zorganizowanie wyjątkowego wydarzenia sportowego, ale także popularyzacja samej idei biegania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.