Nowe produkty TANDBERG DATA: LTO-4 z interfejsem SAS oraz 1U rack mount kit dla napędów LTO

TANDBERG DATA, globalny dostawca profesjonalnych systemów do zabezpieczania i archiwizacji danych, wprowadziła na rynek dwa nowe urządzenia LTO. Obudowa 1U do szaf przemysłowych oferuje miejsce dla dwóch napędów LTO o połowie wysokości (HH). Napęd Tandberg LTO-4 HH z interfejsem SAS jest bardzo wydajnym zewnętrznym rozwiązaniem do zabezpieczania danych z niskim poborem prądu.

Tandberg 1U rack mount kit dla napędów LTO-HH

Obudowa rackowa o wysokości 1U jest poprzez swoją minimalną wysokość, zaledwie 4,3 cm, optymalnym rozwiązaniem dla Klientów dysponujących ograniczoną powierzchnią w serwerowni. W jednej obudowie można zainstalować do dwóch napędów taśmowych LTO o połowie wysokości oraz w szybki i łatwy sposób podłączyć je do serwera. Użytkownicy mogą przy tym stosować kombinacje napędów różnych generacji łącząc je z serwerem poprzez interfejs SCSI lub SAS. Przy zestawie wyposażonym w dwa napędy LTO-4 HH użytkownik będzie mógł zapisać do 3,2 TB danych z prędkością do 1,5 TB/h

Tandberg LTO-4 HH SAS zew.

Napęd taśmowy Tandberg LTO-4 HH z interfejsem SAS (3Gb) jest bardzo wydajnym zewnętrznym rozwiązaniem, które zapisuje do 1.6 TB danych z prędkością do 864 GB/h na jednej taśmie. Zabezpieczanie danych na nośnikach LTO-4, które sprawdzają się jako niezawodne i niezwykle oszczędne rozwiązania do długoletniej archiwizacji, kosztuje zaledwie 6,5 euro centa na 1 GB zapisanych informacji.

Wszystkie napędy Tandberg Data LTO o połowie wysokości są dostępne jako zewnętrzne rozwiązania lub przeznaczone do montażu w serwerach lub szafach przemysłowych. Dzięki optymalnemu systemowi chłodzenia urządzeń, charakteryzują się one bardzo niskim poborem energii elektrycznej wynoszącej 13 Watt w trybie czuwania i 20 Watt w trybie pracy, co korzystnie wpływa na obniżenie kosztów bieżących przedsiębiorstwa.

Ceny i dostępność

Wszystkie urządzenia są dostępne poprzez autoryzowaną dystrybucję TANDBERG DATA na terenie Polski oraz u autoryzowanych Partnerów handlowych.

Wraz z zakupem urządzeń Klienci i Partnerzy TANDBERG DATA otrzymują rozbudowany pakiet serwisowy zawierający bezpłatne szkolenia i dożywotnią bezpłatną pomoc techniczną (tel.: 0 0800 TANDBERG) oraz 3-letnią gwarancję z szybką (do 48 godzin) bezpłatną wymianą urządzeń w pierwszym roku jej trwania (1U rack mount) lub 3-ma latami przy napędach LTO-4 SAS.

Ceny rynkowe przykładowych urządzeń dla użytkownika końcowego (bez VAT) wynoszą:
Tandberg LTO-4 HH QS Kit, zewnętrzny napęd taśmowy, SAS, czarny 2.235,- EUR

  • Wyposażenie: Symantec Backup Exec QS Single Server Edition, 1 kaseta na dane, kabel zasilający, instrukcja montażu, 3 lata gwarancji + 3 lata szybkie wymiany awansem

Tandberg 1U Rack mount Enclosure dla 1/2 napędów LTO HH, 465,- EUR

  • Wyposażenie: interfejs SCSI lub SAS, bez napędów i kabli, kabel zasilający, 3 lata gwarancji + 1 rok szybkie wymiany awansem
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu