Lenovo partnerem konkursów dla studentów: Moneta Aurea i Moneta Platina

Uczestnictwo w konkursach szansą wygrania atrakcyjnych notebooków Lenovo IdeaPad Y530

Firma Lenovo już po raz czwarty została partnerem V edycji konkursu Moneta Aurea oraz III edycji konkursu Moneta Platina organizowanych przez firmę Deloitte, dziennik „Rzeczpospolita”, portal interia.pl oraz studenckie organizacje AISEC i Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa (ELSA). Celem konkursów jest popularyzacja zawodu doradcy podatkowego, jak również zagadnień związanych z rachunkowością, audytem oraz sprawozdawczością finansową. Dodatkowo, konkursy mają za zadanie aktywizację studentów, szczególnie tych uczących się na kierunkach związanych z finansami, oraz środowiska profesorskiego.

Udział w konkursach może wziąć każdy student uczący się w Polsce, bez względu na wiek i kierunek studiów, który chciałby sprawdzić swoją wiedzę z zakresu podatków, audytu, rachunkowości i sprawozdawczości finansowej. Do konkursów zaproszeni są również absolwenci uczelni wyższych, którzy uzyskali tytuł magistra nie wcześniej niż na rok przed dniem rozpoczęcia I etapu.

Aby wziąć udział w konkursach należy wypełnić do 7 kwietnia 2009 r. formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.moneta.interia.pl

8 kwietnia 2009 r. każda z zarejestrowanych osób będzie mogła wziąć udział
w internetowym teście. Zadaniem uczestników będzie odpowiedzieć na 60 pytań (test jednokrotnego wyboru).

23 kwietnia 2009 r. spośród wszystkich studentów biorących udział w zmaganiach, zostanie wyłonionych 40 najlepszy uczestników – 40 z konkursu Moneta Aurea oraz 40 z konkursu Moneta Platina.

Z każdej grupy do trzeciej rundy zostanie dopuszczonych 12 najlepszych osób, które 24 kwietnia 2009 r. będą musiały odpowiedzieć na 3 pytania postawione przez jury konkursowe. W każdym z dwóch konkursów do ścisłego finału przejdzie 5 studentów, którzy następnie będą uczestniczyć w dwudniowym szkoleniu ze sztuki autoprezentacji.

Rozstrzygnięcie konkursów nastąpi podczas gali finałowej, która odbędzie się 21 maja 2009 r. w Hotelu Polonia w Warszawie. Wszystkim finalistom zostanie zadane to samo pytanie. Na podstawie udzielonych odpowiedzi jury wyłoni zwycięzców obydwu konkursów.

Zwycięzca pierwszego miejsca w każdym z konkursów otrzyma w nagrodę od firmy Lenovo notebook Lenovo IdeaPad Y530. Dodatkowo, w czasie Gali zostanie zorganizowany plebiscyt wśród publiczności na najlepsze wystąpienie spośród wszystkich, zaprezentowanych przez finalistów. Zwycięzca plebiscytu zostanie także wyróżniony notebookiem Lenovo IdeaPad Y530.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu