FEN: Welcome to IP World

Pod hasłem „Welcome to IP World”, Konsorcjum FEN zaprasza w dniach 17-19 marca br. na targi komunikacji elektronicznej INTERTELECOM w Łodzi. Na stoisku FEN odbędzie się polska premiera serwera plików QNAP TS-809U-RP, który może pomieścić do 16 TB danych.

Wiele urządzeń i rozwiązań reprezentujących rozmaite obszary IT, może stanowić jedną funkcjonalną całość, gdzie wspólnym mianownikiem jest protokół IP. Dzisiejsze rozwiązania IT to nie tylko proste połączenie routera z komputerem, ale coraz bardziej rozległe i zaawansowane systemy. Biznes wymaga – zwłaszcza w dużych lokalizacjach – szybkich i niezawodnych struktur sieciowych.

Technologia IP wkroczyła w obszary m.in. monitoringu wizyjnego, systemów archiwizacji danych czy transmisji głosu. Obecnie monitoring IP deklasuje tradycyjne systemy CCTV. Elastyczność, nieskomplikowana instalacja oraz niższe koszty, są głównym atutem przejścia na nową technologię. Oszczędności to również argument za wyborem telefonii VoIP i stworzeniem na jej bazie wydajnego systemu komunikacji – Unified Communications.

Rosnąca gwałtownie ilość danych oraz kanałów przepływu informacji w firmach rodzą również konieczność zadbania o prawidłowe ich przechowywanie. Sercem systemów IP w firmach – oprócz podstawowej struktury – stają się systemy NAS, które pozwalają na gromadzenie i udostępnianie w jednym miejscu wszystkich danych. Automatyczny i niezauważalny backup to obecnie główne inwestycje firm dbających o bezpieczeństwo. Na stoisku FEN odbędzie się polska premiera serwera plików QNAP TS-809U-RP, który może pomieścić do 16 TB danych.

Ekspozycja Konsorcjum FEN “Welcome to IP World”, gdzie IP Core, VIDEO, NAS, Unified Communication i WLAN  tworzą jedną całość, będzie dostępna dla gości targów w hali nr 1, stoisko 33.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu