Dobry rok dla Polycom według analityków Wainhouse

Wyniki raportu agencji Wainhouse pt. „Zestawy wideokonferencyjne” (‘Videoconferencing Endpoints’) pokazują, że firma Polycom odnotowała znaczący wzrost przychodów w regionie EMEA.

Firma Polycom, Inc. [Nasdaq: PLCM], światowy lider w dziedzinie technologii telepresence, jak również rozwiązań audiowizualnych, osiągnęła w 2008 roku najwyższy odnotowany wzrost przychodów w sektorze rozwiązań ‘wideokonferencji grupowych’ (‘Group Videoconferencing’) w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) wśród wszystkich dostawców. Wyniósł on 32%. Ponadto, firma Polycom wybiła się ponad średnią rynkową, jeżeli chodzi o sprzedaż zestawów w porównaniu do 2007 rokiem.

“2008 był dla Polycom rokiem powrotu na szczyt w regionie EMEA,” powiedział Andrew W. Davis, partner Wainhouse Research, agencji niezależnych analityków rynku, która śledzi rozwój w obszarze wideokonferencji od ponad 10 lat. “W tym okresie, Polycom nie tylko wyprzedziła inne firmy, ale również osiągnęła znaczący udział w rynku zarówno w regionie EMEA, jak i na całym świecie, jeżeli chodzi o przychody ze sprzedaży sprzętu końcowego i zestawów wideokonferencyjnych.”

“Zgodnie z oceną analityków z Wainhouse, w 2008 roku w regionie EMEA firma Polycom odnotowała najwyższy wzrost przychodów oraz zwiększyła swój udział w rynku, z czego jesteśmy dumni.” powiedział Steve Leyland, wiceprezes na region EMEA. “Dzięki ulepszonej ofercie produktowej oraz rozbudowanej sieci partnerów w regionie, jesteśmy w stanie dalej zwiększać sprzedaż oraz umacniać naszą pozycję na rynku.”

W trudnym ekonomicznie okresie, dyrektorzy generalni firm próbują wypracować metody redukcji kosztów. Systemy HD video oraz telepresence stanowią odpowiedź na to zapotrzebowanie. Szeroka oferta rozwiązań HD video i telepresence proponowana przez firmę Polycom zapewnia klientom szybki zwrot na inwestycji, pozwalając jednocześnie na realne obniżenie wydatków.

Opracowana przez firmę Polycom seria HDX™ do instalacji w warunkach biurowych, służąca do obsługi wideokonferencji, posiada szeroką gamę opcji i funkcji odpowiadających potrzebom małych, średnich oraz dużych przedsiębiorstw, umożliwia obsługę środowisk zintegrowanych, jak również ma zastosowanie w komputerach osobistych oraz salach konferencyjnych. Wszystkie rozwiązania firmy Polycom oparte są na najnowocześniejszych technologiach zgodnych ze standardami branżowymi i współpracują na najwyższym poziomie jakości z ponad 1.5 mln systemów wideokonferencyjnych video, jakie są obecnie w użyciu.

Najnowszy raport Wainhouse na temat rynku ‘Zestawów wideokonferencyjnych’ podsumowujący 2008 rok został opublikowany 27 lutego, 2009 roku. Dotyczy systemów typu „multi-codec” do zastosowań w komputerach osobistych oraz salach konferencyjnych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu