System przekazów elektronicznych Alior SPEED już dostępny dla Klientów

Alior SPEED to narzędzie, które umożliwia bezprowizyjne przesyłanie pieniędzy z zagranicy do Polski. W celu skorzystania z systemu przekazów elektronicznych wystarczy posiadać spersonalizowaną kartę MasterCard lub VISA, wydaną przez bank zagraniczny, przystosowaną do płatności w Internecie. Posiadacz takiej karty może zrealizować wpłatę na dowolny rachunek złotówkowy Klienta Indywidualnego w Alior Banku. Rozwiązanie to pozwala uniknąć drogich przelewów międzynarodowych.

Standardowe waluty, które obsługuje System Alior SPEED, to euro, funt brytyjski oraz dolar amerykański. Środki – zanim trafią na rachunek w Alior Banku – zostaną przewalutowane jako transakcja bezgotówkowa według aktualnego kursu, który jest dostępny na stronie internetowej banku. Możliwe są także transakcje w innych walutach, jednak w tym przypadku obciążenie rachunku karty zostanie przeprowadzone zgodnie z zasadami przyjętymi przez Bank Wydawcę karty. Za realizację transakcji Alior Bank nie pobiera prowizji.

Rejestracja w systemie Alior SPEED, jak i dokonywanie wpłat, jest proste i trwa kilka minut. Wysłane środki pojawią się na rachunku najpóźniej w ciągu trzech dni roboczych. Ilość transakcji możliwych do zrealizowania w systemie jest ograniczona do 10 miesięcznie. Użytkownik może przesłać jednorazowo nie więcej niż 1000 jednostek danej waluty (np. 1000 EUR lub 1000 USD).

System Alior SPEED jest bezpiecznym rozwiązaniem typu e-commerce. Zastosowane technologie zostały dobrane tak, aby zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa a jednocześnie łatwość obsługi. Logowanie do systemu chronione jest hasłem maskowanym, natomiast każda transakcja jest autoryzowana osobnym kodem SMS.

Szczegółowe informacje dotyczące Systemu Alior SPEED można uzyskać odwiedzając stronę internetową https://www.speed.aliorbank.pl lub dzwoniąc na Infolinię Alior Banku pod numer (+48 12) 19 502.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu