Praktycznie i ekonomicznie – ergonomia gotowych projektów domów

Życie w ciągłym biegu, miejski styl życia i towarzyszący temu wokół hałas wyzwala nieodpartą potrzebę stworzenia azylu, którym jest zacisze domowe. Częściej już mieszkamy na przedmieściach z dala od wielkomiejskiego zgiełku, bywa, że ze swojego „raju na ziemi” do pracy dojeżdżamy nawet kilkadziesiąt kilometrów.

Nasz „raj na ziemi” to zwykle mały domek, który nie jest ogromnym, wielopokoleniowym domem ziejącym pustymi, zimnymi przestrzeniami. Nasz domek jest praktyczny i ekonomiczny, ciepły i przytulny o prostej bryle, w stylu podmiejskim z bogatym zdobnictwem: opaski wokół okien, kute balustrady, okna z podziałami. Styl podmiejski doskonale może przenikać się z nowoczesnością poprzez zastosowanie stalowych balustrad, szklanych daszków, okien bez podziałów.

Jednak „raj na ziemi” to nie tylko styl, a przede wszystkim pragmatyzm, zwłaszcza, gdy posiadamy wąska działkę lub jej usytuowanie warunkuje postawienie domu z wjazdem od południowej strony. Wydaje się to być kłopotliwe, a niektórzy uważają, że nie można wygodnie żyć w domu wybudowanym z takimi uwarunkowaniami. Jednak okazuje się, że spora większość inwestorów posiada ten wątpliwy kłopot, co potwierdzają słowa Roberta Pierzchały Dyrektora Sprzedaży i Marketingu ARCHETON Sp. z o.o.: – Nowości w kolekcji gotowych projektów domów naszej pracowni zostały zaprojektowane w oparciu o realne potrzeby inwestorów, którzy mają często specyficznie usytuowaną działkę oraz pragną małego lub średniego domu kwalifikującego się do kredytu z dopłatą „Rodzina na swoim”. Katalog gotowych projektów domów „Dom na miarę” oraz nowości projektowych w kolekcji są dedykowane właśnie takiemu inwestorowi. Są to sprawdzone wzorce gwarantujące wysoki komfort życia. Każdy znajdzie katalog w sieci salonów Empik, HDS i Kolporter.

Ergonomia projektu to odpowiednie usytuowanie pomieszczeń domu względem stron świata, zastosowanie odpowiednich instalacji ogrzewania, klimatyzacji i wentylacji, oraz użycie nowoczesnych materiałów budowlanych np. beton komórkowy, zastosowanie odpowiedniej izolacji termiczno-akustycznej jak np. płyty ze skalnej wełny mineralnej.

Użyteczność projektu domu to również dobór właściwych proporcji pod względem funkcjonalności pomieszczeń: strefa prywatna, strefa dla gości, dzienna, nocna, strefa pracy, strefa rekreacji, zaplecze gospodarcze domu. To godzenie estetyki z zasobnością portfela inwestora oraz uwarunkowaniem terenu np. odległość od granicy działki, przede wszystkim, gdy jest to wąska działka.

www.archeton.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu