Full HD w telewizjach out-of-home

Więcej multimediów i w dowolnej rozdzielczości gwarantują nowe odtwarzacze digital signage Full HD firmy Cayin Technology. Urządzenia do dystrybucji multimedialnych treści w ramach sieci cyfrowych ekranów, wprowadził wyłączny dystrybutor rozwiązań digital signage Cayin, Veracomp SA.

Zadaniem odtwarzaczy digital signage Cayin SMP-WEBDUO jest dostarczanie dynamicznych multimedialnych treści w ramach otwartych publicznych lub zamkniętych korporacyjnych sieci złożonych z setek ekranów. Urządzenie dzięki obsłudze języków programistycznych HTML, JavaScript, czy flash umożliwia wyświetlanie na ekranach dowolnych, zaprojektowanych indywidualnie aplikacji.

Odtwarzacz wyróżnia się tym, że potrafi kontrolować równocześnie dwa monitory, ułożone w trybie portretowym (pionowo) lub krajobrazowym (poziomo). Może wyświetlać treści tylko na jednym ekranie, te same lub odmienne multimedia jednocześnie na dwóch monitorach lub na dwóch działających jako jeden. Ostatni tryb pozwala na np. płynne przejście z jednego ekranu na drugi efektownych animacji.

Nowy odtwarzacz firmy Cayin wspiera multimedia w wysokiej rozdzielczości, ma dwa cyfrowe złącza DVI i wyświetla materiały wideo w wersji Full HD 1080p (1920×1080). Użytkownicy mogą tworzyć do 31 playlist, decydujących o tym co, w jakiej kolejności i jak długo pojawi się na ekranach. Zarządzanie odtwarzaczem jest zdalne, za pośrednictwem podłączonego do Internetu notebooka lub PC.

Cayin SMP-WEBUDO może pracować samodzielnie lub w ramach sieci podłączony np. do dedykowanego do digital signage serwera. W tym drugim przypadku treści do cyfrowych ekranów mogą być pobierane z wielu różnych źródeł, nie tylko z jednego odtwarzacza (np. serwera plików FTP lub innych podłączonych do sieci urządzeń). Co ważne, urządzenie łatwo integruje się z już istniejącą infrastrukturą sieciową w miejscu wdrożenia.

“Obsługa przez odtwarzacz dwóch monitorów jednocześnie, oznacza oszczędności i możliwość tworzenie jeszcze atrakcyjniejszego przekazu. Od teraz ilość dedykowanych do digital signage urządzeń dystrybuujących treść może być mniejsza o połowę. Klienci są coraz bardziej wybredni, oczekując najwyższej jakości obrazu. Dlatego tylko zakup źródła sygnału w wersji Full HD można potraktować jako długofalową inwestycję”. – powiedziała Michał Rędziak, kierownik ds. systemów audiowizualnych w Veracomp SA.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu