Warszawskie Ciepło na targach mieszkaniowych Murator

Podczas marcowej edycji targów mieszkaniowych Murator Expo, goście targów mogli odwiedzić stoisko Warszawskiego Ciepła oraz uczestniczyć w konferencji dla deweloperów. Tegoroczne targi odwiedziło 10 tys. mieszkańców Warszawy.

Pojawienie się projektu na targach mieszkaniowych było jednym z elementów kampanii budującej wiedzę na temat różnych sposobów ogrzewania warszawskich mieszkań i budynków. Poradnik przygotowany specjalnie dla uczestników targów wyjaśniał czym jest ciepło sieciowe, jakie są jego zalety w porównaniu z innymi sposobami dostarczania ciepła do budynków, jak możemy rozważnie gospodarować ciepłem w domu oraz jakie prawa mają użytkownicy ciepła sieciowego. Odwiedzający stoisko pytali o to, czy można podłączyć ich dom do miejskiej sieci ciepłowniczej, zainteresowani byli automatyką pogodową, doposażeniem węzłów cieplnych w kolejne urządzenia ciepłownicze oraz racjonalnym wykorzystaniem ciepła w ich mieszkaniach. Eksperci „najcieplejszego stoiska w Warszawie” odpowiadali na wszelkie pytania i wyjaśniali wątpliwości związane z ogrzewaniem.

„Udział w targach zapewnił jednoczesne i bezpośrednie dotarcie do najważniejszych grup docelowych, czyli mieszkańców i deweloperów. Stoisko kampanii edukacyjno-informacyjnej na tego typu targach wzbudziło zainteresowanie. Wykorzystaliśmy tę ciekawość do spojrzenia na ciepło jak na każdy inny kupowany produkt. – mówi przedstawiciel projektu Warszawskie Ciepło – W tych niełatwych czasach budujemy w mieszkańcach świadomość, że mogą wybrać sposób, w jaki będzie dostarczane ciepło do ich budynków, że jako użytkownicy ciepła mają prawo poznać wszelkie „za” i „przeciw” każdego rodzaju ciepła, a co najważniejsze: mają prawo korzystać wtedy z ciepła, kiedy będzie im ono potrzebne i co powinni robić, by to ciepło wykorzystać w optymalny sposób. Jest to związane z opłatami eksploatacyjnymi, które płacimy wszyscy. Przyszli lokatorzy kupując mieszkanie zwykle zostają obarczeni niebagatelną ratą kredytu. Warto wcześniej zadbać, by opłaty za ciepło nie zaskakiwały nas potem nieprzyjemnie. Temu właśnie był dedykowany poradnik. Innym celem Warszawskiego Ciepła jest stworzenie z ciepła kryterium, którym będziemy się kierować przy wyborze mieszkania. Tanie i komfortowe ciepło może zostać włączane przez deweloperów do oferty jako element, który podnosi wartość mieszkania nie podnosząc jego ceny.”

Dla deweloperów Warszawskie Ciepło zorganizowało dwie konferencje z udziałem ekspertów z Vattenfall Heat Poland, Urzędu m.st. Warszawy oraz Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Prelegenci zaprezentowali zalety wynikające z podłączenia swojej inwestycji do miejskiej sieci ciepłowniczej oraz przedstawili działania, jakie należy w takiej sytuacji podjąć. Przedstawiciele SPEC oraz VHP zapoznali deweloperów z planami rozwojowymi m.s.c. oraz z podejmowanymi działaniami proekologicznymi.

Warszawskie Ciepło było platynowym sponsorem targów mieszkaniowych Murator EXPO Nowy DOM, Nowe MIESZKANIE, które są największymi tego typu targami w Warszawie. Mimo spadku zainteresowania zakupem mieszkań w czasie kryzysu, targi cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony odwiedzających. Jak w poprzednich edycjach, targi przyciągnęły wiele osób zainteresowanych zakupem mieszkań, kredytami oraz interesującymi się rynkiem mieszkań. Łączna liczba gości to 10432 osoby.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu