UEFA podczas II Football Business Conference w Warszawie

Patrick Gasser z Europejskiej Federacji Piłkarskiej (UEFA) będzie jednym z prelegentów Międzynarodowej Konferencji Biznesu Piłkarskiego II Football Business Conference, która odbędzie się 2 kwietnia br. w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie.

Podczas konferencji Patrick Gasser opowie o relacjach między piłką nożną a odpowiedzialnością społeczną. Jego wizyta w Polsce jest związana także z promocją książki “Eat for Goals” – zbioru przepisów kulinarnych, które proponują największe gwiazdy światowego piłkarstwa. „Eat for Goals” to nie tylko książka, ale także akcja społeczna UEFA, skierowana do dzieci w celu zapobiegania otyłości oraz innym chorobom związanym z nieprawidłowym odżywianiem.

Zapytany o źródło pomysłu na wydanie książki “Eat for Goals”, Patrick Gasser  stwierdza – “Razem z członkami komisji zdrowia przy Komisji Europejskiej w Brukseli zwróciliśmy uwagę na problem otyłości wśród dzieci. Doszliśmy do wspólnego wniosku, że ta choroba może brać się z nieodpowiedniego i niezdrowego odżywiania. A kogo, jak nie piłkarzy, można podawać za wzór właściwego odżywiania?”

Patrick Gasser zarządza jednostką Piłkarskiej i Społecznej Odpowiedzialności w dywizji Komunikacyjnej UEFA. Wstąpił do UEFA w 1999 r., gdzie rozpoczął pracę w Dywizji Związków Krajowych, wspierając rozwój piłki nożnej w Europie Wschodniej. Przed przejściem do UEFA, Gasser pracował przez trzynaście lat dla Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża.

Podczas II Football Business Conference spotkają się przedstawiciele biznesu piłkarskiego z Polski i zagranicy – swoje prelekcje przedstawią również między innymi Edward Freedman, były szef marketingu w klubie Manchester United oraz Tottenham Hotspur, Martin Pohl, Dyrektor ds. Hospitality, Hertha BSC i Tomasz Półgrabski, Wiceminister, Ministerstwo Sportu i Turystyki. Szczegółowe informacje dotyczące konferencji znajdują się na stronie www.fbc.ag.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu