Ricoh Europe przejęła firmę ATA-Int.LTD

Ricoh Europe Holdings PLC poinformowała o przejęciu ATA INT.LTD Sp. z o.o. w Polsce. Obie firmy współpracują od 1992 roku, kiedy to ATA-INT.LTD rozpoczęła dystrybucję produktów marki Gestetner należącej do Grupy Ricoh. Połączenie z Grupą Ricoh przyniesie korzyści klientom firmy ATA-INT.LTD, dzięki ich większemu i ściślejszemu dostępowi do sieci sprzedaży i serwisu Ricoh, która obejmuje 150 przedsiębiorstw na całym świecie. ATA-INT.LTD zapewni natomiast Grupie Ricoh lepsze zrozumienie specyfiki lokalnego rynku, co wpłynie na dalsze poszerzenie i wzmocnienie obecności Ricoh w tym regionie.

ATA-INT.LTD jako spółka całkowicie zależna od Grupy Ricoh, będzie blisko współpracować z Ricoh Europe i wspierać wizje Grupy – lidera w XXI wieku. W celu wniesienia dodatkowej wartości oraz pomocy klientom w realizacji ich pomysłów, ATA-INT.LTD będzie kierować się polityką i podejściem firmy Ricoh do spraw klientów i rynku. Bieżąca działalność spółki jako dystrybutora produktów marki Gestetner, jak również obsługa dotychczasowych klientów pozostaną bez zmian.

Tomasz Nazaruk, dotychczasowy Prezes Zarządu, a obecnie dyrektor zarządzający ATA-INT.LTD i nowy Prezes Zarządu Ricoh Polska Sp. z o.o. powiedział: „Bardziej niż kiedykolwiek wcześniej ważne jest, abyśmy oferowali klientom asortyment rozwiązań i usług, przynoszących wymierne korzyści finansowe. Wykorzystując doświadczenie Grupy Ricoh będziemy jeszcze lepiej przygotowani do tego zadania. Ze swojej strony wniesiemy cenną wiedzę o polskim rynku z myślą o budowaniu mocniejszej obecności Ricoh w kraju.”

W najbliższym okresie nastąpi połączenie ATA-INT.LTD Sp. z o.o. z Ricoh Polska Sp. z o.o. w jeden organizm biznesowy. Celem tego połączenia jest wzmocnienie pozycji Ricoh w Polsce i dostarczanie najnowocześniejszych rozwiązań dokumentowych, bazując na silnej pozycji rynkowej Ricoh Polska oraz doświadczeniu ATA-INT.LTD, również w zakresie produkowanego przez tę spółkę oprogramowania. Połączenie obu firm wzmocni pozycję rynkową firmy i zapewni klientom możliwie najlepsze rozwiązania dokumentowe, jak również najwyższy poziom obsługi i sprostanie wyzwaniom, jakie niesie XXI wiek.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu