Popisany kolejny kontrakt na przebudowę stadionu Wisły Kraków

Polimex Mostostal otrzymał kontrakt na przebudowę stadionu Wisły Kraków. Prace będą polegały na wzniesieniu trybuny zachodniej oraz infrastruktury drogowej wokół boiska(parkingi, drogi dojazdowe, place). Termin wykonania to czerwiec 2010 roku, a ich wartość to 125,6 mln zł netto.

Warto przypomnieć, iż wcześniej Polimex otrzymał inny kontrakt związany ze stadionem Wisły Kraków. Opiewał on na 118,2 mln zł netto i obejmował budowę trybuny wschodniej oraz rozbiórkę trybuny zachodniej. Te prace mają się zakończyć w grudniu 2009 roku.

Łączne przychody z tytułu przebudowy stadionu Wisły Kraków mogą zatem wynieść 243,8 mln zł netto.

Pozyskane przez Polimex Mostostal kontrakty na przebudowę stadionu Wisły Kraków to jedynie niewielka część całego rynku obiektów sportowych. Jak wynika z raportu Investors DM łączna wartość prac związanych z powstawaniem boisk i stadionów do 2012 roku to nawet 8 mld zł. Z tego około 3 mld zł to wydatki związane z budową stadionów na Euro 2012. Program Orlik 2012 wart jest około 2,5-3 mld zł. Do tego dochodzi przebudowa lub wzniesienie od podstaw stadionów dla najważniejszych drużyn Ektraklasy, co oznacza inwestycje rzędu 1,5-2 mld zł.

Korzystać będą na tym przede wszystkim duże firmy infrastrukturalne jak Polimex Mostostal, PBG, Hydrobudowa czy Mostostal Warszawa. Jednak przy realizacji mniejszych obiektów jak Orliki, bądź jako podwykonawcy mogą na tym dobrze zarobić również mniejsze firmy, takie jak np. Tamex Obiekty Sportowe.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu