NVIDIA podaje rękę innowatorom stawiającym na GPU

NVIDIA uruchomiła globalny program inwestycyjny, którego celem jest finansowanie i wspieranie nowych przedsiębiorstw zajmujących się obliczeniami na GPU

Firma NVIDIA Corporation, twórca procesora graficznego (GPU), poinformowała dzisiaj o uruchomieniu programu GPU Ventures – nowej, globalnej inicjatywy mającej na celu rozpoznanie, wspieranie i inwestowanie w początkujące firmy, które wykorzystują GPU w aplikacjach graficznych i innych zastosowaniach. NVIDIA utworzyła także witrynę internetową GPU Venture Zone – portal, na którym prezentowane są innowacyjne zastosowania GPU, rozwijane przez branżowych partnerów.

„Program GPU Ventures to ogromna szansa dla młodych, ambitnych firm, opierających swój biznes na zastosowaniach GPU. Takie firmy są motorami postępu i wierzymy, że będą napędzać rozwój platformy GPU, ” powiedział Jeff Herbst, wiceprezes działu zajmującego się rozwojem biznesu w firmie NVIDIA. „Za pomocą programu zapewnimy przede wszystkim wsparcie finansowe i marketingowe, pomagając początkującym firmom wykorzystać ich potencjał. Gorąco zachęcamy do współpracy zainteresowanych menadżerów, także z branży inwestycyjnej”.

Za pośrednictwem programu GPU Ventures NVIDIA zamierza rozpoznać najbardziej obiecujące firmy, które wykorzystują GPU w zastosowaniach konsumenckich i profesjonalnych, z różnych dziedzin związanych z poprawą jakości obrazu i wideo, badaniami naukowymi, analizą finansową oraz interfejsami 3D. Przewiduje się, że inwestycje wynosić będą od 500 tys. do 5 milionów USD, a strategiczne partnerstwo obejmować będzie wspólny marketing, rozwój, dystrybucję produktu i inne dziedziny.

„Wsparcie firmy NVIDIA, wyrażone w inwestycjach, strategicznym partnerstwie oraz wspólnym marketingu, ułatwiło nam pozyskanie dodatkowego kapitału i pozwoliło znacznie szybciej dotrzeć do klientów, ” powiedział Sam Blackman, dyrektor generalny firmy Elemental Technologies. „Wspólnie z firmą NVIDIA widzimy przyszłość zastosowań GPU w obliczeniach równoległych, nie tylko w grafice. Dlatego aktywnie zachęcamy inne firmy zainteresowane tym ciekawym rynkiem, aby przyłączyły się do ekosystemu obliczeń na GPU”.

Oprócz przypadku firmy Elemental Technologies, NVIDIA zainwestowała w takie początkujące firmy, jak Acceleware, Keyhole Corporation (przejęta przez Google dla potrzeb Google Earth), Mental Images (przejęta przez NVIDIA), MotionDSP i Right Hemisphere. Firmy te zostały rozpoznane i wybrane z grona uczestników imprezy Emerging Companies Summit, zorganizowanej w 2008 roku przez NVIDIA. Kolejna edycja odbędzie się jesienią 2009 roku.

„Pierwsze spotkanie Emerging Companies Summit zorganizowane przez firmę NVIDIA było wydarzeniem światowej klasy i prawdopodobnie najbardziej nośną informacyjnie imprezą poświęconą firmom prywatnym w 2008 roku, ” powiedział Drew Lanza, partner w firmie Morgenthaler Ventures. „Traktujemy obliczenia równoległe na GPU, jako ciekawą i obiecującą szansę dla firm znajdujących się pod naszą opieką. Doceniamy wysiłki firmy NVIDIA mające na celu wspieranie tego ekosystemu za pomocą programu GPU Ventures oraz powiązanych inicjatyw”.

Zachęcamy Państwa do nadsyłania biznesplanów i zgłaszania uczestnictwa w imprezie Emerging Companies Summit, drogą elektroniczną, wysyłając maila na adres gpuventures@nvidia.com

W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej GPU Venture Zone www.nvidia.com/gpuventures.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu