Dzisiaj wystartował Portal Praca.eu

Polacy wyjeżdżają do pracy tam, gdzie ona jest, albo tam, gdzie chcą. Ci, którzy mają znajomych w Paryżu, nie obawiają się rozmowy z francuskim pracodawcą. Ci, którzy mają rodzinę w Berlinie, wiedzą jak zachować się w obecności niemieckiego rekrutera, a ci którzy mogą liczyć na obecność „naszych” na Malcie, dowiedzą jak założyć tam konto w banku.

Ale ci, którzy muszą radzić sobie sami, nie muszą już liczyć na poleconych znajomych, wystarczy, że wejdą na Portal Praca.eu. Kompleksowy portal z ofertami pracy z całej Europy i niezbędnymi informacjami o europejskich rynkach pracy nie mógł się nazywać inaczej. Serwis wystartował dzisiaj o godz. 10.

Będzie to pierwszy serwis, poświęcony rynkom pracy w całej Europie. Teraz  poznaniak czy mieszkaniec Kazimierza Dolnego, będzie mógł pod jednym adresem internetowym szukać pracy nawet z Majorki czy Bornholmu. Za pomocą jednego kliknięcia, Polacy sprawdzają, jaką pracę proponują pracodawcy poszczególnych krajów Unii Europejskiej, ale oferty będą także napływać z państw, będących poza wspólnotą. Jacy fachowcy poszukiwani są na Cyprze, jacy w Niemczech, a jacy w Norwegii czy Liechtensteinie lub Turcji? Aby się dowiedzieć i pracę dostać wystarczy w wyszukiwarce wpisać: praca.eu.

Na razie portal składa się z zagranicznych ofert pracy, umieszczanych przez pracodawców całkowicie za darmo i przy współpracy Portalu Praca.eu z zagranicznymi agencjami rekrutacyjnymi oraz europejskimi firmami. – Serwis miał powstać już pół roku temu, nie chcieliśmy odkładać już jego uruchomienia. Na starcie przedstawiamy więc kilkaset miejsc zatrudniania z takich krajów jak: Cypr, Finlandia czy Zjednoczone Emiraty Arabskie,  ale sam serwis z dnia na dzień będzie się zmieniał i każdego dnia użytkownicy znajdą na nim nowe wiadomości – zapowiada Krzysztof Kirejczyk, wydawca, prezes Portalu Praca.pl.

W górnej części strony użytkownicy znajdą mapę Europy, która już za parę dni stanie się w pełni interaktywna. Za pomocą kliknięcia w wybrane państwo, użytkownik znajdzie ofertę oraz niezbędne informację o kraju, w którym zdecyduje się mieszkać i pracować.

Już w najbliższych tygodniach zrobi się o wiele ciekawiej. Serwis będzie bowiem posiadał elementy  portalu społecznościowego o nazwie Nasza Praca. Spotykać się i tworzyć grupy fachowców będą ludzie, pracujący poza Polską. – Takie kontakty pozwolą internautom na wymianę doświadczeń. Jeśli ktoś pracuje kilka lat we Florencji, to kontakt z nim, jest dla kogoś kto szuka tam pracy, o wiele cenniejszy niż jakikolwiek przewodnik – mówi Aleksandra Ślifirska, szefowa biura prasowego Grupy Praca.  Jeśli ktoś będzie chciał pracować we Francji, albo Białorusi, to oprócz ofert pracy, znajdzie także niezbędne informacje na temat interwiew, obowiązującego w tym kraju, a nawet poradnik dotyczący savoir vivre’u. Kompleksowe informacje dotyczyć będą także usług bankowych i rozliczeń podatkowych.

Portal powstał przede wszystkim z głębokiej analizy potrzeb Polaków, pracujących za granicą. Dlatego internauci znajdą tu także informacje o bazie noclegowej, tanich rozmowach telefonicznych, a także wskazówki, gdzie zrobić zakupy i jakiej spodziewać się pogody nad Loarą, Tamizą czy Niemnem.

– Będziemy pomagać odnaleźć się Polakom w pracy za granicą. Informować ich np.:  jak założyć konto bankowe w Danii, bo już ze wstępnych rozmów z ekspertami wiemy, że w kraju tym, Polacy mają z tym szczególne problemy – dodaje Kirejczyk.

Informacje będą dostępne w tzw. Polskiej Strefie, zakładce, będącej kompendium wiedzy na temat europejskich rynków pracy.

– Z pewnością będziemy posiadać narzędzie, dzięki któremu uda się zbadać kondycję rynku pracy w całej Europie. Już dziś można śmiało powiedzieć jacy fachowcy poszukiwaniu są na Cyprze, jacy w Niemczech, a jacy w Norwegii – dodaje Ślifirska. Niemcy i Holendrzy szukają głównie opiekunów do starszych osób, najbardziej szokująco brzmi oferta Brytyjczyków, którzy umieścili w serwisie ofertę dla wykrawacza głów wieprzowych. Ze wstępnych danych Portalu Praca.eu wynika, że na Cyprze można obecnie znaleźć pracę sezonową w hotelach, Skandynawia oferuje głównie pracę w przemyśle stoczniowym, Węgry, Czechy i Słowacja szukają budowlańców, a Belgia pracowników do uboju.

www.praca.eu

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu