AWF w Katowicach włącza się w organizację Silesia Marathon 2009

10 marca o godz. 11:00 w Auli katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego odbyła się konferencja prasowa, na której podpisano umowę o współpracy pomiędzy AWF w Katowicach i organizatorem Silesia Marathon. Na konferencji mowa była o idei i zaletach współpracy, organizacji Silesia Marathonu i akcji „Wolontariat”. Pierwszy śląski maraton rusza 3 maja 2009 roku ze Stadionu Śląskiego, a kończy się pod katowickim Spodkiem.

Konferencji przewodniczył Krzysztof Nowak – Dyrektor Biura Rektora. Głos zabierali: Profesor Zbigniew Waśkiewicz – Rektor AWF, który mówił o zaletach, ale i wyzwaniach współpracy przy organizacji tak medialnego wydarzenia jakim jest Silesia Marathon, Bohdan Witwicki – Dyrektor Generalny Silesia Marathon, który opowiadał o przedsięwzięciu i jego założeniach, a także Miron Juchimiuk odpowiedzialny za działania związane z wolontariatem. Po konferencji Bohdan Witwicki wygłosił prelekcję „Maraton – żyj i biegaj z pasją” na temat pozytywnego wpływu biegania na kondycję psychofizyczną.

Organizujemy imprezę, która będzie wydarzeniem nie tylko dla pasjonatów biegania, ale i też dla tych, którzy rozpoczynają przygodę z bieganiem. Organizując Silesia Marathon stawiamy na sportowe emocje i profesjonalizm w działaniu, dlatego cieszymy się, że będziemy współpracowali z AWF w Katowicach. Jestem przekonany, że wsparcie ze strony AWF przyniesie wymierne efekty. Dzięki wsparciu uczelni uczestnicy biegu wezmą udział w świetnie zorganizowanej imprezie i będą mogli liczyć na opiekę chociażby fizjoterapeutyczną.  – mówi Bohdan Witwicki, Dyrektor Generalny Silesia Marahtonu.

Jako współorganizator tego przedsięwzięcia jesteśmy świadomi jak wielkie jest to wyzwanie. Myślę, że połączenie naszych dotychczasowych doświadczeń pozwoli na zorganizowanie fantastycznego sportowego wydarzenia, którym będzie mógł poszczycić się cały region Jestem przekonany, że  już wkrótce Silesia Marathon wpisze się na stałe w świadomość społeczną, jako bardzo dobrze zorganizowana i atrakcyjna impreza biegowa – mówi Profesor Zbigniew Waśkiewicz

Silesia Marathon to pierwszy bieg maratoński oficjalnie organizowany na ulicach Śląska. Celem organizatora Silesia Marathon jest nie tylko zorganizowanie wyjątkowego wydarzenia sportowego, ale także popularyzacja samej idei biegania oraz zdrowego trybu życia.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu