Visa cash back w ponad 14 tys. placówek detalicznych, w tym w sieci Żabka

Usługę Visa cash back świadczy już ponad 14 tys. placówek detalicznych w całym kraju; Żabka pierwszą ogólnopolską siecią sklepów convenience oferującą możliwość wypłaty gotówki przy płaceniu kartą Visa za zakupy; usługa promowana w kampanii reklamowej Visa Europe.

Ponad dwukrotnie wzrosła w ciągu roku liczba placówek detalicznych oferujących usługę Visa cash back. Z wygodnej, bezpiecznej i oszczędzającej czas wypłaty gotówki w kasie sklepowej przy płaceniu za zakupy debetową kartą Visa można już skorzystać w ponad 14 tys. placówek detalicznych w całej Polsce – to ponad 8 tys. więcej, niż w lutym 2008 r. Wśród nich jest ponad 1,9 tys. sklepów należących do sieci Żabka.

Pierwszą ogólnopolską siecią sklepów, która uruchomiła usługę Visa cash back była sieć hipermarketów Real. Pod koniec 2008 r. sieć Real wdrożyła tę usługę we wszystkich swoich wielkopowierzchniowych sklepach w Polsce (53 hipermarkety w całym kraju).

„Cieszymy się, że jako pierwsza sieć typu convenience możemy zaoferować naszym klientom dodatkową, przydatną usługę. Liczymy na to, że dzięki możliwości wypłaty gotówki podczas zakupów klienci jeszcze chętniej odwiedzać będą sklepy Żabka” – stwierdził Artur Szymoniak, Dyrektor ds. Rozwoju Usług Żabka Polska SA.

„Z zadowoleniem witamy udostępnienie usługi Visa cash back w ogromnej, liczącej ponad 1,9 tys. sklepów sieci Żabka. Jestem przekonana, że wielu klientów Żabki doceni wygodny i bezpieczny dostęp do ciągle potrzebnej gotówki, a nowa usługa zachęci ich również do tego, by używali kart właśnie do płatności” – powiedziała Małgorzata O’Shaughnessy, dyrektor generalna organizacji Visa Europe w Polsce. „Uruchomienie w ostatnim okresie Visa cash back w sieciach Real i Żabka oznacza, że usługa ta zaczęła wchodzić do ogólnopolskich sieci sklepów sprzedających żywność i inne podstawowe artykuły, i to sieci różnego rodzaju: zarówno hipermarketów, jak i sklepów osiedlowych” – dodała Małgorzata O’Shaughnessy.

Usługa Visa cash back jest promowana w ramach rozpoczętej na początku marca br. kampanii reklamowej „Visa – żyje się lepiej”. Reklamy prasowe „Żyje się lepiej, kiedy zamiast w bankomacie wypłacasz gotówkę w kasie sklepowej” przypominają, że płacąc za zakupy debetową kartą Visa można podejmować w kasie sklepowej kwoty do 200 zł, a usługa Visa cash back jest dostępna dla posiadaczy już ponad 10 mln debetowych kart Visa wydanych w Polsce przez 10 banków.

Sklepy sieci Żabka, podobnie jak wszystkie inne placówki świadczące usługę Visa cash back można łatwo zlokalizować dzięki wyszukiwarce udostępnionej na polskiej stronie internetowej Visa, pod adresem www.visa.pl/cashback. Dzięki funkcji Google Maps można również zobaczyć dokładne usytuowanie większości tych placówek na mapie Polski.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu