RICOH AficioSP C311N/SP C312DN – kolorowe drukarki o wysokiej wydajności do codziennego użytku biurowego

Ricoh Polska ogłosiła wprowadzenie na rynek dwóch kolorowych drukarek laserowych formatu A4 do użytku biurowego – AficioSP C311N/SP C312DN. Drukujące z prędkością 25 stron na minutę drukarki SP C311N/SP C312DN doskonale radzą sobie z biurowymi wydrukami. Urządzenia można w prosty sposób podłączyć do sieci i cieszyć się niskimi kosztami posiadania TCO. Dzięki niewielkim wymiarom, obłym kształtom i cichemu działaniu doskonale nadają się do umieszczenia na biurku. Drukarki przeznaczone są dla średnich i dużych grup roboczych, które wykorzystują kolorowe wydruki.

„Kolorowe drukarki SP C311N i SP C312DN oferują doskonałą jakość przy zachowaniu dużej prędkości druku. Wyposażone są również w funkcje wspomagające tworzenie dokumentów. Rejestracja kolorów jest bardzo pomocna w przypadku drukowania logo i nagłówków firmowych. Natomiast tryb papieru firmowego przeznaczony jest do drukowania wstępnie zadrukowanych arkuszy. Grubsze okładki o gramaturze 200 g/m² mogą być drukowane z podajnika ręcznego.” powiedział Piotr Stefańczyk, Product Manager w firmie Ricoh Polska.

Urządzenia SP C311N/SP C312DN dostarczane są z zainstalowanymi tonerami zintegrowanego typu. Wymiana zużytych materiałów eksploatacyjnych odbywa się bez kłopotu jedną ręką. Dzięki zastosowaniu prostej ścieżki druku zminimalizowane zostały przypadki zacinania papieru.

Doskonała jakość druku uzyskiwana jest dzięki rozdzielczości 2400 x 600 dpi. Tonery firmy Ricoh  pozwalają uzyskiwać wyraźne wydruki monochromatyczne jak również nasycone kolory. Poziom zużycia tonerów można łatwo sprawdzić na panelu przednim urządzenia.

SP C311N/SP C312DN wykorzystują funkcje oszczędzania papieru i energii zmniejszając koszty eksploatacji. Krótki czas nagrzewania pozwala na częste korzystanie z trybu oszczędzania energii. SP C312DN jest standardowo wyposażona w moduł druku dwustronnego, co również przyczynia się do ograniczenia kosztów.

AficioSP C311N i AficioSP C312DN są najnowszymi produktami z rodziny zaawansowanych cyfrowych urządzeń biurowych Ricoh. Dostępne są odpowiednio w cenie 3100 zł i 3800 zł netto. Urządzenia objęte zostały 12-miesięczną gwarancją.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu