Juniper Networks rozszerza serię SRX o bramy usługowe SRX3000

Firma Juniper Networks Inc. (NASDAQ: JNPR), lider na rynku wysokowydajnych sieci ogłosiła rozszerzenie serii urządzeń Juniper Networks SRX o linię SRX3000 rozbudowywalnych „bezkompromisowych” rozwiązań sieciowych i zabezpieczających, pracujących pod jednowersjowym sieciowym systemem operacyjnym JUNOS®, łączących w sobie kierowanie ruchu, przełączanie i usługi zabezpieczające. Idealna dla ośrodków obliczeniowych, przedsiębiorstw, sektora publicznego i operatorów, linia SRX3000 cechuje się elastycznością, bezpieczeństwem, skalowalnością, prostotą eksploatacji i niezawodnością wymaganą przez dynamicznie działające przedsiębiorstwa, chcące wdrażać usługi nowej generacji. Jako jedyne bramy usługowe zapewniające ochronę sieci przy doskonałym współczynniku cena / wydajność oraz pozwalające zmniejszyć koszty zarówno inwestycji jak i eksploatacji, bramy SRX3400 i SRX3600 mogą zdecydowanie zmniejszyć skomplikowanie sieci i jej całkowity koszt posiadania o nawet 65 procent. Jednocześnie mogą zmniejszyć radykalnie pobór mocy zasilania i zajętość pomieszczeń stojakami o nawet 80 procent w stosunku do istniejących rozwiązań zabezpieczających.

Dla dynamicznie działających przedsiębiorstw sieć jest krytycznym warunkiem przyśpieszania wdrażania nowych usług i zwiększania sprawności działania, szczególnie gdy nowym standardem staje się Ethernet 10 gigabitowy (GE). Aby rozbudowywać swe złożone sieci i nimi zarządzać, firmy muszą się szybko dostosowywać do zmiennych warunków rynkowych bez uszczerbku dla bezpieczeństwa i wydajności sieci. Linia SRX3000 rozszerza rodzinę bram usługowych firmy Juniper zapewniając ochronę sieci o niedoścignionym współczynniku cena / wydajność zaprojektowaną tak, aby chroniła zarówno usługi dzisiejsze, jak i pozwalała swoją elastycznością ochronić usługi które pojawią się w przyszłości. Dzięki temu dynamicznie działające firmy mogą szybko i ekonomicznie wdrażać nowe usługi, dostosowywać się do zmieniających się warunków rynkowych i zwiększać sprawność działania, co sprzyja rozwojowi i innowacji.

„Przedsiębiorstwa szukają urządzeń zapewniających wbudowane zabezpieczenia i oferujących właściwą kombinację ochrony na poziomie obrzeży sieci i w ośrodkach obliczeniowych, broniącej danych, pracowników i klientów” – powiedział Phil Hochmuth, starszy analityk Yankee Group. „Potrzebują też elastycznego modelu w stylu płać w miarę rozbudowy, który pomaga obniżyć całkowity koszt posiadania, przy zachowaniu możliwości uruchamiania nowych usług w miarę rozwoju działalności. Linia SRX3000 firmy Juniper Networks zapewnia solidną platformę zabezpieczeń dla organizacji chcących płynnie wdrażać dodatkowe usługi zabezpieczające bez pogarszania ogólnej wydajności i niezawodności systemów”.

Elastyczność i bezpieczeństwo bez kompromisów

Linia SRX3000 umożliwia elastyczne i modułowe podejście dające firmom trwałą przewagę konkurencyjną dzięki możliwości jednoczesnego zwiększania ochrony danych, utrzymania zgodności prawnej, zwiększania wydajności i obniżania całkowitego kosztu posiadania systemów. Oprócz zapewniania usług zapory sieciowej, linia SRX3000 zawiera wiele usług takich jak system zapobiegania włamaniom (IPS), ochrona przed rozproszonymi atakami blokującymi dostęp do usług (DDos/DoS), translacja adresów sieciowych (NAT), polityka i kontrola, zarządzanie tożsamościami oraz zapewnianie jakości obsługi (QoS). Możliwość obsługi i optymalizacji przez serię SRX wielu usług w połączeniu z możliwością ekonomicznej rozbudowy, pozwala tym urządzeniom zapewniać bezkompromisową wydajność i bezpieczeństwo aplikacji i krytycznych usług pracujących w sieci, w ten sposób podnosząc jakość obsługi użytkowników i wydajność ich pracy.

Skalowalna wydajność

Serię SRX skonstruowano w oparciu o pierwszą w branży „bezkompromisową” Dynamiczną Architekturę Usługową, pozwalającą jednocześnie rozbudowywać w sobie zintegrowane usługi i funkcje sieciowe, by ograniczać ryzyko niesione przez zaspakajanie rosnących wymagań stawianych sieciom. Dynamic Services Architecture firmy Juniper Networks zapewnia zdublowany specjalizowany silnik zarządzania, operatorskiej klasy techniki obsługi ruchu terabitowego pozwalające na szybki, niezawodny i bezpieczny dostęp do aplikacji i usług z jednej architektury sieciowej pracującej pod kontrolą jednego systemu operacyjnego i zarządzanej jednym systemem zarządzania. Elastyczność urządzeń serii SRX pozwala na dobieranie ich wydajności zależnie od dostępnego miejsca, wymaganych rodzajów usług i liczby kart wejścia i wyjścia oraz obsługi usług (SPC). W odróżnieniu od jednozadaniowych urządzeń zabezpieczających lub tradycyjnych urządzeń „kompaktowych”, bramy serii SRX zapewniają szeroką gamę usług pozwalających zaspokajać rosnące potrzeby dynamicznie działających przedsiębiorstw. Ten zakres usług oraz możliwość szybkiego „włączania” usług nowych ogromnie przyśpieszają wdrażanie aplikacji i usług.

„Jako czołowy dostawca usług aplikacji zarządzanych dla sektora publicznego, musimy mieć najlepsze dostępne w branży zabezpieczenia, ale jednocześnie i rozwiązanie, które nie ogranicza nam elastyczności działania i wydajności. Seria SRX firmy Juniper ze swą zaawansowaną architekturą spełnia te wymagania, a jednocześnie zapewnia nam niezbędną skalowalność w miarę wzrostu popytu ze strony klientów publicznych na dostęp do oferowanych przez nas usług zarządzanych” – powiedział Alex Jadavji, prezes firmy Synetrix.

Prostota eksploatacji i niezawodność

Seria SRX pracuje pod systemem operacyjnym JUNOS dzięki czemu zapewnia niedoścignioną niezawodność klasy operatorskiej i prostotę eksploatacji. JUNOS pomaga zautomatyzować pracę sieci zapewniając jednolite wdrożenie wszystkich funkcji w całej sieci zawsze w tej samej wersji, dzięki czemu ogranicza do minimum jej skomplikowanie, koszty i ryzyko związane w wdrażaniem i unowocześnianiem funkcjonalności w sieci. Przez to można uprościć eksploatację i zarządzanie siecią, co pozostawia jej administratorom więcej czasu na obmyślanie nowatorskich sposobów zwiększania przychodów z sieci nowymi aplikacjami.

„SRX3000 jest dowodem na niezmienne dążenie firmy Juniper by zaopatrywać rynek w najbardziej innowacyjne i ekonomiczne urządzenia zabezpieczające” – powiedział Douglas Murray, wiceprezes i dyrektor generalny działu High-End Security Systems w Juniper Networks.

„SRX3400 i SRX3600 poprawiają wydajność bez kompromisów powszechnie spotykanych dziś w systemach zabezpieczeń. Seria SRX scala usługi zabezpieczające z usługami sieciowymi potrzebnymi klientom w taki sposób, jakiego potrzebują”.

Bramy usługowe SRX3400 i SRX3600

SRX3600 to pierwsza na rynku pojedyncza platforma pozwalająca na budowę bezkompromisowych sieci 10 GE mogących obsługiwać zapory sieciowe rozpoznające stan o przepustowości 30 Gb/s, do 10 Gb/s ruchu VPN, 10 Gb/s IPS, i 175 000 nowych połączeń na sekundę. SRX3400 może obsłużyć zaporę sieciową z rozpoznawaniem stanów o przepływności 20 Gb/s, do 6 Gb/s ruchu VPN, 6 Gb/s IPS, i 175 000 nowych połączeń na sekundę. Zarówno SRX3400 jak i SRX3600 są skonstruowane z płytą połączeniową usytuowaną w środku urządzenia, dzięki czemu są dwa razy elastyczniejsze od innych urządzeń podobnej wielkości. Podobnie jak linia SRX5000, linia SRX3000 pozwala na wstawianie różnych ilości kart SPC i wejścia / wyjścia zależnie od liczby potrzebnych portów Ethernet i realizowanych usług.

Brama usługowa serii SRX3000 jest elementem niedawno zapowiedzianych adaptacyjnych rozwiązań do zapobiegania zagrożeniom (Adaptive Threat Management Solutions) firmy Juniper Networks. Oparte na dynamicznej i otwartej architekturze rozwiązanie Adaptive Threat Management Solutions firmy Juniper wykorzystuje nowe i ulepszone rozwiązania techniczne oparte na najlepszych z najlepszych produktach sieciowych.

Ceny i dostępność

Bramy usługowe SRX3400 i SRX3600 są już dostępne. Cena katalogowa urządzenia SRX3400 zaczyna się od 50 000 USD, a urządzenia SRX3600 od 60 000 USD. Dodatkowe informacje o bramach usługowych serii SRX można znaleźć na witrynie: www.juniper.net/us/en/products-services/security/srx-series.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu