Gazeta Prawna z dodatkiem o leczeniu niepłodności

We wtorek 10 marca w ramach cyklu „Prawo i Medycyna” Gazeta Prawna, ukaże się ze specjalnym dodatkiem w całości poświęconym leczeniu niepłodności.

Na ośmiu kolumnach znalazły się artykuły oraz wywiady z ekspertami i kadrą naukową, która od lat zajmuje się tematyką niepłodności w Polsce. To zestawienie najbardziej nurtujących tematów z którymi na co dzień przychodzi mierzyć się nie tylko środowisku medycznemu, ale i tysiącom Polaków, którzy od lat podejmują walkę z niepłodnością. Partnerem wydania jest Merck Serono, zaś od stronty redakcyjnej nad opracowaniem czuwał Robert Olesiński. Nakład jutrzejszego wydania Gazety Prawnej wynosi 83 tys. egz., cena bez zmian (3,50 zł).

W materiale m.in:

  • Rozmowa z prof. Marianem Szamotowiczem, który w 1987 roku dokonał pierwszego w Polsce udanego zabiegu zapłodnienia człowieka metodą in vitro. Profesor ma w swoim dorobku 170 publikacji naukowych w kraju i za granicą, jest współtwórcą kilkunastu podręczników medycyny: „Niechętnie podejmuję dyskusję ze stanowiskiem Kościoła. Boli mnie i irytuje agresywna postawa tylko za to, że się chce udzielić pomocy niepłodnym parom za pomocą in vitro. Bałamutnie promuje się naprotechnologię, która w większości przypadków niepłodności jest bezradna. Wściekam się na stosowanie języka, w którym używa się słów „zabijanie”, „morderstwo”, „wyrafinowana aborcja” – mówi prof. Marian Szamotowicz, „Wmawianie społeczeństwu przez kościół Katolicki, środowiska z nim związane i konserwatywnych polityków, że zabijamy zarodki jest największym nadużyciem, świadomie wykorzystywanym w walce z metodą in vitro.”
  • Rozmowa z prof. dr. hab. Waldemarem Kuczyńskim z Kliniki Ginekologii na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku: „Pan poseł Jarosław Gowin mówi o tysiącach zabijanych zarodków o strasznych rzeczach dziejących się w klinikach in vitro o sprzedawaniu zarodków w celu produkcji kremów. Poziom tej argumentacji i brak  jakichkolwiek, udokumentowanych faktów jest dowodem, że nie chodzi o rzetelną ocenę metody i wprowadzenie racjonalnego prawa, a przeforsowanie jedynego słusznego światopoglądu z całkowitym lekceważeniem nauki, a nawet jej pozorów.”
  • sonda wśród ekspertów: czy zabiegi leczenia niepłodności (np. in vitro) powinny być refundowane?
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu