Deloitte zaprasza na Kongres PowerPOL

W dniach 11-12 marca br. w Kazimierzu nad Wisłą odbędzie się X Ogólnopolski Kongres Energetyczny PowerPOL. Deloitte jest partnerem merytorycznym wydarzenia.

Tematem przewodnim tegorocznego kongresu są perspektywy rozwoju polskiej energetyki. Pierwsze miesiące bieżącego roku okazały się dla naszych producentów i dostawców energii czasem intensywnych zmian związanych zarówno z liberalizacją rynku, jak i z wdrażaniem rządowego Programu dla elektroenergetyki. Dlatego PowerPOL będzie doskonałą okazją do podsumowania i przedyskutowania najważniejszych działań i planów największych graczy na rynku.

Przyjęta panelowa formuła kongresu połączona z indywidualnymi wystąpieniami przedstawicieli największych krajowych przedsiębiorstw energetycznych stwarza szansę na wszechstronne przeanalizowanie strategii polskich spółek energetycznych oraz zachodzących na rynku zmian.

W gronie tym zostaną poruszone kwestie restrukturyzacji sektora, wydzielenia operatorów systemu dystrybucyjnego, rosnących potrzeb inwestycyjnych oraz sposobów ich finansowania. Wśród tematów poruszanych podczas kongresu znajdą się m.in.: polityka energetyczna rządu, kryzys ekonomiczny i jego konsekwencje dla rynku energii, pakiet klimatyczno-energetyczny, nowe wyzwania w sferze finansowania inwestycji, rozwój energetyki odnawialnej i perspektywy rozwoju rynku ciepłowniczego.

Do udziału w panelach zaproszono kluczowe osoby z największych spółek energetycznych w Polsce i najważniejszych organizacji branżowych – przedstawicieli Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Ochrony Środowiska, Urzędu Regulacji Energetyki, Izby Gospodarczej Energii Odnawialnej, PSE Operator SA, ENEA SA, Vattenfall Trading Services Sp. z o.o., RWE Polska SA, CEZ Polska Sp. z o.o., Energa SA, Enion Energa Sp. z o.o., Tauron Energia SA, Mobotec Europe, EC Zielona Góra SA.

Eksperci Deloitte będą moderować poszczególne panele i poprowadzą prezentacje na temat możliwości pozyskania środków unijnych, jak również podatkowych aspektów rekompensat za rozwiązanie KDT.

Więcej informacji – http://ecb.biz.pl/powerpol

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu