Z kobietą bezpiecznie na drodze

„Z kobietą jest bezpiecznie na drodze” – przekonywała Katarzyna Bujakiewicz 7 marca w rozmowie z Dzień Dobry TVN,  podczas relacji na żywo z imprezy zorganizowanej przez VisionConsultingGroup w Bednarach pod Poznaniem. Efekt jazdy w alkgogoglach w tym samym programie prezentowała Małgorzata Ostrowska.

Wszystko działo się w ramach wydarzenia z okazji Dnia Kobiet, podczas którego grupa ponad sześćdziesięciu przedstawicielek świata biznesu i mediów miała okazję, pod okiem doświadczonych instruktorów ze szkoły Test & Training Safety Centre, szkolić swoje umiejętności bezpiecznej jazdy.

Uczestniczki podzielone na grupy przechodziły kolejno przez cztery rodzaje ćwiczeń: Test Stewarta, jazdę w alkogoglach, hamowanie na płycie poślizgowej oraz jazdę na trolejach. Panie otrzymały również wiele użytecznych rad teoretycznych. „Od trzydziestu lat mam prawo jazdy ale jeszcze nikt nie zwrócił mojej uwagi na to, że ogromne znaczenie podczas prowadzenia samochodu ma sposób zapięcia pasów oraz ułożenie rąk na kierownicy” – mówiła Iwona Józwik, jedna z uczestniczek spotkania Z kobietą bezpiecznie na drodze.

Wiele emocji wśród zaproszonych kobiet wzbudził konkurs o puchar Castrol Professional w jeździe na trolejach, w którym główną nagrodą była przejażdżka z zaproszonym na imprezę Maciejem Polody, najsłynniejszym polskim drifterem. Oprócz tego przyznano nagrody ufundowane przez Grupę PZU za najlepszy czas w Teście Stewarta oraz nagrody Nissan Polody za jazdę w alkogoglach. Zaskoczenie wywołały nagrody za grację w prowadzeniu samochodu ufundowane przez Opel Szpot.

Wiele wrażeń wzbudziło również losowanie nagród ufundowanych przez partnerów spotkania, pośród których znajdowały się między innymi nakładki na pasy bezpieczeństwa dla kobiet w ciąży ForBelly, innowacyjne gaśnice w kształcie kuli, które można nabyć w Kobiety.pl.

Na zakończenie każda z zaproszonych kobiet otrzymała certyfikat ukończenia kursu bezpiecznej jazdy oraz torbę pełną upominków od organizatorów i sponsorów Z kobietą bezpiecznie na drodze: kalendarzy na rok 2009 (VCG), zestawów do samochodu zawierających latarkę, rękawiczki i kamizelkę odblaskową ufundowanych przez Castrol oraz etui na dokumenty i pen drive’y podarowanych przez Grupę PZU.

Partnerami spotkania byli dealerzy: Opel Szpot – Chevrolet Szpot, Nissan Polody, Polnis. Nad oprawą medialną wydarzenia czuwali patroni medialni: Auto Świat, kobiety.pl, mmpoznan.pl oraz Tutej.pl. Patronat honorowy nad Z kobietą bezpiecznie na drodze objął Michał Podsada, burmistrz Pobiedzisk.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu