Wizz Air po raz kolejny został uznany przez pasażerów najlepszą nisko-kosztową linią lotniczą w Polsce

6 marca 2009 r. Wizz Air już po raz 5 zdobył nagrodę w plebiscycie Najlepsza Linia Lotnicza 2008, jaki jest organizowany przez portal Pasazer.com. Firma została zwycięzcą w kategorii Najlepsza Tania Linia Lotnicza.

„Utrzymywanie się na pierwszym miejscu w plebiscycie od 5 lat dowodzi,
że decyzja pasażerów jest przemyślana i że w ich opinii Wizz Air świadczy usługi na najwyższym poziomie, troszczy się o bezpieczeństwo i wygodę lotu” – mówi Natasa Kazmer, Dyrektor ds. Komunikacji i Public Affairs w Wizz Air – „Jednocześnie nagroda ta jest dla nas wyzwaniem, aby nieustannie dokładać wszelkich starań w celu spełnienia oczekiwań naszych pasażerów”.

W opinii Pawła Cybulaka, Redaktora Naczelnego portalu Pasażer.com nagroda, jaką otrzymał Wizz Air potwierdza silną pozycję linii w Polsce – „Wizz Air znajduje się niezmiennie na podium naszego Plebiscytu w kategorii Najlepsza Tania Linia Lotnicza od 5 lat, czyli od momentu powstania Plebiscytu. Pokazuje to, że firma ma ugruntowaną pozycję na polskim rynku i zdobyła zaufanie swoich pasażerów. My gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów”.

Nagroda przyznana przez portal Pasażer.com jest kolejnym wyróżnieniem, jakie Wizz Air otrzymał w ostatnim czasie. Dwa tygodnie temu przewoźnik został nagrodzony przez Państwowe Porty Lotnicze za największy wzrost ruchu pasażerskiego w 2008 r. w segmencie przewozów nisko-kosztowych
w Warszawie.

Wizz Air jest największą nisko-kosztową linią lotniczą w Polsce. W 2008 roku 3,6 mln pasażerów skorzystało z usług przewoźnika na trasach z i do Polski, o 30% więcej niż w 2007 r.

Ogółem Wizz Air przewiózł 5,9 mln pasażerów w 2008 r. osiągając 41% wzrost w porównaniu z rokiem 2007. Firma otworzyła ponad 40 połączeń w 2008 r., w tym 19 z polskich miast.

Wizz Air posiada flotę złożoną z 20 samolotów Airbus A320, które obsługują loty z dziesięciu baz w europejskich miastach: w Polsce (Katowice, Warszawa, Gdańsk i Poznań), na Węgrzech (Budapeszt), w Bułgarii (Sofia), w Rumunii (Bukareszt, Timisoara i Kluż-Napoca) i na Ukrainie (Kijów).

W 2009 roku Wizz Air przewiezie 8 mln pasażerów na wszystkich swoich trasach.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu