SonicWALL rozszerza urządzenia SSL VPN dla MSP o obsługę urządzeń mobilnych, Macintoshy i protokołu IPv6

SonicWALL, Inc. (NASDAQ: SNWL) poinformował o wprowadzeniu nowej wersji oprogramowania na urządzenia SonicWALL SSL VPN, zapewniającego małym i średnim firmom kluczowe nowe funkcje klasy korporacyjnej, w tym obsługę urządzeń mobilnych, ulepszoną pomoc zdalną, zmodernizowany interfejs oraz zgodność z protokołem IPv6. Wbudowane oprogramowanie w wersji 3.5 rozszerza funkcje rodziny produktów SSL VPN dla małych i średnich firm, oferując użytkownikom łatwą w użyciu, bezpieczną i niewymagającą instalacji oprogramowania klienckiego pomoc zdalną, a także zdalny dostęp do szerokiej gamy zasobów w sieci korporacyjnej.

W dzisiejszych czasach biuro jest tam, gdzie akurat przebywa pracownik — w domu, na lotnisku, a nawet w kawiarni. Na coraz bardziej konkurencyjnym, zglobalizowanym rynku firmy każdej wielkości muszą zapewniać dostęp do sieci pracownikom, kontrahentom, klientom i partnerom, z dowolnego miejsca i o każdej porze. Firmware SSL VPN 3.5 to wydajne i ekonomiczne rozwiązanie, które zaprojektowano z myślą o prostszym zarządzaniu rozproszonym personelem i kontrolowaniu dostępu do sieci. Urządzenia SonicWALL nie tylko chronią sieć korporacyjną, ale zapewniają również szybki zwrot z inwestycji, zwiększając produktywność zdalnych pracowników.

„Wersja 3.5 oprogramowania SSL VPN zapewnia nawet najmniejszym firmom bezpieczny dostęp zdalny, który cechuje się znacznie większą elastycznością i nie stanowi dużego obciążenia dla budżetu” — powiedział Chris Witeck, dyrektor ds. zarządzania produktami w SonicWALL.

SonicWALL SSL VPN 3.5 rozszerza dotychczasową ofertę o następujące funkcje:

  • NetExtender Mobile: zapewnia obsługę wszystkich urządzeń z systemem Windows Mobile
  • Samodzielna funkcja Virtual Assist: ułatwia pracę technikom pomocy zdalnej
  • Funkcja Virtual Assist dla systemów operacyjnych Mac: zapewnia zdalny dostęp użytkownikom Macintoshy (oprócz istniejącej obsługi systemów operacyjnych Windows)
  • Przeprojektowany interfejs wirtualnego biura, który ułatwia pracę zdalnym użytkownikom
  • Odciążanie aplikacji: pozwala użytkownikowi na bezpieczny dostęp do aplikacji WWW bez użycia oprogramowania klienckiego, a jednocześnie wykorzystuje urządzenie SSL VPN do silnego uwierzytelniania i szczegółowej kontroli dostępu, co obniża koszty pomocy technicznej
  • IPv6: ułatwia klientom przyszłe przejście na nową wersję protokołu

Więcej informacji można znaleźć pod adresem http://www.sonicwall.com.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu