Ekologia i bezpieczeństwo drogowe podczas Targów Motoryzacyjnych w Genewie

Bridgestone podczas 79. Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych w Genewie, które odbywają się w dniach od 5 do 15 marca, skupi się na prezentacji działań poświęconych ochronie środowiska i bezpieczeństwu na drodze.

Na swoim stoisku o numerze 2143, znajdującym się w hali nr 2, Bridgestone zaprezentuje oponę Turanza ER300 Ecopia. Gama opon Ecopia łączy niski współczynnik oporów toczenia z gwarancją bezpieczeństwa, szczególnie podczas hamowania i prowadzenia na mokrej nawierzchni.

Zapewnienie bezpieczeństwa to priorytet działalności Bridgestone. Po sukcesie technologii Run Flat, która zapewnia możliwość jazdy samochodem przy określonej prędkości i na określonym dystansie nawet w przypadku przebicia lub rozcięcia opony – koncern zaprezentuje w Genewie opony runflat nowej generacji.

Na stoisku Bridgestone zostanie przedstawiony również przegląd działań prowadzonych w ramach trwającej trzeci rok globalnej kampanii na rzecz bezpieczeństwa drogowego Pomyśl, zanim usiądziesz za kierownicą (Think Before You Drive). Odwiedzający będą mogli również poznać wyniki około 100 tysięcy kontroli opon, przeprowadzonych w całej Europie w latach 2005 – 2008. Kampania Pomyśl, zanim usiądziesz za kierownicą
to wspólna inicjatywa Bridgestone i Fundacji FIA (Fédération Internationale de l’Automobile), która koncentruje się na promowaniu prostych zaleceń dotyczących dbałości o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, które zajmują tylko kilka sekund, a mogą uratować życie, jak: przewożenie dzieci w fotelikach, zapinanie pasów, regulowanie zagłówków i regularne sprawdzanie stanu opon.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu