BenQ MP727 – bardzo jasny projektor XGA

Firma BenQ wprowadza na polski rynek najnowszy model projektora multimedialnego MP727 wykonanego w technologii DLP. Nowy model ma podstawową rozdzielczość XGA i jest przeznaczony dla odbiorców biznesowych, edukacji oraz instytucji rządowych. Projektor wyróżnia wysoka jasność obrazu – 4300 ANSI. Duża jasność pozwala na prowadzenie prezentacji bez zaciemniania, nawet dużej sali, co znakomicie ułatwia słuchaczom prowadzenie notatek. Projektor został wyposażony w zestaw nowoczesnych rozwiązań technologicznych tj. technologię OSRAM’s® UNISHAPE, Texas Instruments’® BrilliantColor and Digital Light Processing (DLP) oraz BenQ’s 3D Color Management.

Doskonale zaspokaja potrzeby użytkowników

Projektor MP727 ma najnowsze rozwiązania i technologie. Dzięki zastosowanemu układowi DLP oraz unikalnej technologii odwzorowania kolorów firmy BenQ pod nazwą Golden Ratio Color Wheel (sześciosegmentowe koło kolorów) – zapewnia ostry obraz o naturalnie oddanych i nasyconych barwach. Funkcja Golden Ratio Color Wheel pozwala na stworzenie bogatego kolorystycznie obrazu dla wszystkich formatów sygnału wideo, a także generowania wysokiej jakości przy wyświetlaniu dynamicznych obrazów.

Projektor korzysta także z opracowanej przez BenQ technologii BrilliantColor, która pozwala na wyświetlanie obrazu o podwyższonej jasności z dużą głębią kolorów. Co więcej, funkcja 3D Management, pozwala na niezależną zmianę barw składowych: żółtego, zielonego, niebieskiego, czerwonego, fioletowego, w zakresie nasycenia, intensywności barwy, itp, dając użytkownikowi bardzo szeroki zakres możliwości ingerencji w kolorystykę obrazu wyświetlanego na ekranie.

Dzięki wysokiej jasności wyświetlanego obrazu, projektor pozwala prowadzić prezentację bez zaciemniania pomieszczenia. Jednocześnie zestaw łatwych w użyciu funkcji takich jak np. ustawienia parametrów dla konkretnych aplikacji i zastosowań, pozwala na natychmiastową optymalizację jasności, nasycenie kolorów i kontrastu, wysoką wydajność np. w wykorzystaniu do gier komputerowych.

Funkcja UNISHAPE pozwala na znacznie lepsze wykorzystanie możliwości lampy projektora przez lepsza synchronizację z Digital Micro mirror Device (DMD) i kołem kolorów. Uzyskano dzięki temu 40% zwiększenie jasności i lepsze wzmocnienia określonych kombinacji barw przy pracy z różnymi typami aplikacji. Dodatkowo, wysoki kontrast na poziomie 3500:1 uzupełnia możliwości wizualizacyjne projektora.

Model MP727 zaprojektowano z myślą o wygodzie użytkownika i osiągnięciu pełnej satysfakcji odbiorców prezentacji. Jedenaście trybów ustawień, w jakie wyposażono urządzenie pozwala na np. ustawienie parametrów projektora przez wybór jednego z dostępnych ustawień fabrycznych – gry, wideo i wiele innych, funkcja korekty tła to możliwość dobrania tła prezentacji do koloru ściany lub ekranu na którym wyświetlany jest obraz. Projektor jest zgodny ze standardem HDTV, posiada wbudowany głośnik o mocy 3 wat oraz port HDMI 1.3. Pilot zdalnego sterowania umożliwia nie tylko sterowanie funkcjami urządzenia, ale również sterowaniem poziomem głośności wszystkich urządzeń audio podłączonych do projektora takich jak: zewnętrzne głośniki, odtwarzacz DVD, notebook i inne

Projektor MP727 jest już dostępny w Polsce, sugerowana cena detaliczna 4969 zł z VAT, gwarancja door-to-door 36 miesięcy (6 miesięcy na lampę).

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu