Akcja „Taksówka z fotelikiem” startuje we Wrocławiu

Rusza wrocławska edycja społecznej akcji „Taksówka z fotelikiem”, mająca na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci podróżujących taksówkami oraz edukowanie ich rodziców i opiekunów na temat bezpiecznego przewożenia dzieci. W ramach akcji od 9 marca w stolicy Dolnego Śląska można zamówić taksówkę z fotelikiem dobranym do wagi i wzrostu dziecka. Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia jest ubezpieczyciel komunikacyjny Liberty Direct. Partnerami programu są korporacje taksówkowe: Ascotaxi i Radio Taxi Serc. Programowi patronują Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Przemysłowy Instytut Motoryzacji „PIMOT”. Ponadto, honorowy patronat nad akcją objął Prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz. Wrocław jest trzecim miastem, w którym ruszyła akcja – taksówki z fotelikami jeżdżą także w Warszawie i w Krakowie.

W ramach akcji 43 taksówki firm Ascotaxi i Radio Taxi Serc zostało wyposażonych przez firmę Liberty Direct w kołyski, foteliki oraz podstawki służące przewożeniu dzieci w wieku od pół roku do 12 lat. Ponadto, kierowcy taksówek zostali przeszkoleni z zakresu ich prawidłowego montowania i stosowania. Zamówienie taksówki z fotelikiem nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami – zamawiający płaci jedynie za kurs. Taksówkę z fotelikiem można zamówić pod numerem: 9455 (Ascotaxi) oraz 196 29 (Radio Taxi Serc) z 30 minutowym wyprzedzeniem.

„Chcielibyśmy, aby dzięki akcji „Taksówka z fotelikiem” dzieci były jak najlepiej zabezpieczone przed skutkami ewentualnego wypadku. Prawo w Polsce nie nakłada obowiązku wyposażenia taksówek w foteliki, a tymczasem praktyka pokazuje, że wiele wypadków ma miejsce w czasie podróży na krótkie dystanse. O ile w prywatnych samochodach foteliki są powszechnie instalowane, o tyle jazda taksówką nie jest już tak bezpieczna. Celem akcji jest zmiana tej sytuacji” – mówi Rafał Karski, Dyrektor Marketingu Liberty Direct. – „Nasze dotychczasowe doświadczenia związane z organizacją akcji w innych miastach Polski pokazują, że jest ona potrzebna i że rodzice oraz opiekunowie dzieci chętnie korzystają z taksówek wyposażonych w foteliki. Mamy nadzieję, że również we Wrocławiu program spotka się z dużym zainteresowaniem” – dodaje Rafał Karski.

Akcji “Taksówka z fotelikiem” będzie towarzyszyła kampania mająca na celu poinformowanie rodziców i opiekunów o możliwości przewożenia dzieci w bezpieczny sposób. Informacje na temat akcji zostały zamieszczone na: siatkach oraz naklejkach umieszczonych na wybranych taksówkach Radio Taxi Serc oraz Ascotaxi oraz na stronach internetowych organizatorów oraz patronów akcji. Informacje na temat przedsięwzięcia będzie można również uzyskać na infoliniach Liberty Direct oraz firm taksówkowych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu