Sprawne i bezpieczne wdrażanie aplikacji za pomocą nowej wersji ZENworks Application Virtualization 7 firmy Novell

Integracja z systemem Novell ZENworks Configuration Management upraszcza zarządzanie, ogranicza problemy ze zgodnością aplikacji i pozwala zapanować nad kosztami wdrożenia.

Novell poinformował o dostępności oprogramowania Novell ZENworks Application Virtualization 7 ułatwiającego obniżenie kosztów testowania aplikacji, tworzenia pakietów   oprogramowania (bezpieczne, niezależne pliki wykonywalne, które można rozpowszechniać i uruchamiać na dowolnym komputerze z systemem Windows) i konfigurowania wirtualnych aplikacji. ZENworks Application Virtualization eliminuje problemy zgodności występujące na komputerach osobistych z systemem Windows, przyczyniając się do zwiększenia bezpieczeństwa i możliwości zarządzania. To łatwe w użyciu rozwiązanie ułatwia administrowanie aplikacjami oraz zapewnia bezpieczne wdrażanie aplikacji i nowych wersji systemu operacyjnego. Wersja siódma ZENworks Application Virtualization została już zintegrowana z systemem zarządzania konfiguracją komputerów – Novell ZENworks Configuration Management.

„Klienci szukają dziś rozwiązań umożliwiających proste i bezpieczne wdrażanie aplikacji oraz nowych systemów operacyjnych na komputerach użytkowników” – mówi Joe Wagner, starszy wiceprezes i dyrektor generalny działu rozwiązań do zarządzania systemami i zasobami w firmie Novell. „Integracja ZENworks Application Virtualization z ZENworks Configuration Management pozwala radykalnie uprościć wdrażanie aplikacji, eliminując problemy ze zgodnością bez podwyższania kosztów administrowania.”

Najnowsza wersja umożliwia klientom szybkie udostępnianie wirtualnych aplikacji w środowisku ZENworks Configuration Management, nawet bez konieczności opuszczania narzędzia do tworzenia pakietów. ZENworks Application Virtualization pozwala ograniczyć możliwość uruchamiania wirtualnych aplikacji na urządzeniach nie zarejestrowanych w środowisku ZENworks Configuration Management oraz przekształcać aplikacje stworzone dla starszych wersji systemu operacyjnego w aplikacje wirtualne, co eliminuje problemy ze zgodnością.

ZENworks Application Virtualization umożliwia administratorom Windows i dostawcom usług szybkie przekształcanie aplikacji w pakiety – bezpieczne, niezależne pliki wykonywalne, które można rozpowszechniać i uruchamiać na dowolnym komputerze z systemem Windows Vista, Windows XP lub Windows 2000 bez konieczności ich instalowania w tradycyjny sposób. Najnowsza wersja zapewnia izolację wirtualnych pakietów od procesu instalowania i konfigurowania, co zapobiega powstawaniu konfliktów z innymi aplikacjami. Oprócz tego aplikacje w postaci pakietów można dystrybuować wśród komputerów osobistych z Windows za pomocą rozwiązań do zarządzania ZENworks.

Narzędzie ZENworks Application Virtualization, należące do rodziny rozwiązań umożliwiających realizację strategii kompleksowego zarządzania punktami końcowymi, pomaga klientom zapewnić bezpieczeństwo komputerów osobistych dzięki hermetyzacji aplikacji, co zapobiega konfliktom i ogranicza koszty. ZENworks Application Virtualization 7 umożliwia łatwe konfigurowanie skojarzeń plików i ikonek, dzięki czemu zwirtualizowana aplikacja wygląda dla użytkownika jak każda inna aplikacja Windows. Możliwa jest również kompresja aplikacji oraz dystrybucja łatek dla wirtualnych aplikacji niezależnie od samych aplikacji.

Dostępność

Rozwiązanie Novell ZENworks Application Virtualization jest już dostępne w cenie 45 euro za licencję dla użytkownika lub instancji wraz ze standardową asystą techniczną (tzw. maintenance). Więcej informacji o rozwiązaniach Novella do wirtualizacji aplikacji można znaleźć pod adresem www.novell.com/zav.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu