Skanska Property Poland nagrodzona Grand Award w szóstej edycji CEE Real Estate Quality Awards

Skanska odebrała nagrodę w kategorii „Zielona Inicjatywa 2008“ za „propagowanie i popularyzowanie w Środkowej i Wschodniej Europie rozwiązań korzystnych dla środowiska“. Jurorzy docenili także fakt, że Skanska aktywnie zachęca do przyjęcia za standard projektów koncentrujących się na oszczędzaniu energii“.

Kategoria „Zielona Inicjatywa“ to jedna z Grand Awards – grupy nagród przyznawnaych firmom łączącym innowacyjność ze spójną wizją, a bycie liderm rynku z efektywną działalnością w swojej specjalizacji.

Nagrody są przyznawane od sześciu lat za wyjątkowe osiągnięcia
i działania w sektorze nieruchomości. Jury – decydując o ich przyznaniu – bierze pod uwagę dokonania osób, najlepsze projekty i dobre praktyki firm branży budowlanej realizujących swoje inwestycje w jednym z 10 krajów: Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Polska, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Ukraina i Węgry.

Kandydaci do nagrody są zgłaszani przez środowisko branżowe i oceniani przez jurorów. Jury – w tym roku w 16-osobowym składzie – to grupa profesjonalistów związanych w swojej działalności zawodowej z rynkiem nieruchomości i legitymujących się doświadczeniem oraz głęboką wiedzą na temat branży. Rygory wyłaniania nominowanych i proces oceniania
są gwarantem obiektywności i transparentności CEE Real Estate Quality Awards.

„Jesteśmy dumni z otrzymania nagrody CEE Quality Award. Kwestie związane ze środowiskiem i optymalizowaniem zużycia energii
są dla nas priorytetem, tym bardziej cieszy więc, że doceniono nasze działania w tym zakresie i przyznano nam wyróżnienie w kategorii Zielona Inicjatywa”, powiedział Nicklas Lindberg, Dyrektor Zarządzający Skanska Property Poland.

W tym roku ogłoszenie wyników i towarzysząca mu uroczysta gala odbyły się 25 lutego w warszawskim hotelu Hilton. Nagrody wręczono w czterech grupach: Grand Awards, Project Awards, Agent Awards i Company Awards, podzielonych na blisko 20 kategorii.

CEE Real Estate Quality Awards są jedną z form badania i oceniania aktywności sektora inwestycyjnego Środkowej i Wschodniej Europy. Obok realizowanej raz do roku ceremonii wręczenie nagród, odbywa się również CEE Insight Forum. Ta badawczo-konferencyjna formuła spotkania umożliwia pobudzenie debaty na temat działalności i godnych uwagi realizacji firm w tym sektorze.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu