ProLogis podpisał dwie umowy najmu na Słowacji

ProLogis (NYSE: PLD), wiodący globalny dostawca obiektów dystrybucyjnych, poinformował o podpisaniu nowych umów najmu na około 8 000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej w ProLogis Park Bratislava na Słowacji.

Protect Bratislava Ltd., spółka zależna Cerva Export & Import, jednego z największych producentów sprzętu ochrony osobistej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, wynajęła 5 000 metrów kwadratowych w budynku nr 5 na terenie parku. Lagermax, wiodąca austriacka spółka z branży spedycji, transportu pojazdów i logistyki, wynajęła 3 000 metrów kwadratowych w tym samym budynku.

„Pomimo niesprzyjającej sytuacji gospodarczej cieszymy się, że ProLogis Park Bratislava wciąż przyciąga nowych klientów” stwierdził Mario Sander, Market Officer ProLogis na Czechy i Słowację. „Zarówno Czechy jak i Słowacja stanowią kluczowe lokalizacje dla wielu europejskich korporacji. Dlatego jesteśmy przekonani, że nasza sieć nowoczesnych obiektów dystrybucyjnych, gdzie powierzchnia magazynowa dostępna jest od ręki, będzie cieszyć się niesłabnącym zainteresowaniem przez cały 2009 rok.”

„Wybraliśmy ProLogis Park Bratislava ze względu na jego dogodne, strategiczne położenie, ale również na wysoki poziom usług oferowanych przez ProLogis. Jesteśmy zadowoleni z zawartej umowy i z pewnością weźmiemy ProLogis pod uwagę planując potencjalną ekspansję w przyszłości” powiedział Andrej Bábsky, Dyrektor Lagermax.

„Rozwój naszej firmy jest ściśle związany z integracją Słowacji w ramach struktur Unii Europejskiej oraz ze wzrostem lokalnego popytu w branży. Producenci wydają dziś więcej na sprzęt ochrony osobistej, co przyczyniło się do ekspansji naszej firmy. Potrzebowaliśmy silnego partnera w zakresie powierzchni magazynowej dlatego, po dokonaniu szczegółowej analizy rynku, zdecydowaliśmy się na współpracę z ProLogis. To partner, który zapewnia nam oczekiwaną jakość świadczonych usług oraz daje możliwość dalszego rozwoju w oparciu o rozbudowaną ofertę budynków magazynowych” powiedział Jozef Paulen, Dyrektor Protect Bratislava.

ProLogis Park Bratislava, który otrzymał tytuł najlepszego projektu logistycznego roku 2008 CiJ Awards na Słowacji, jest położony przy trasie E75, około 24 kilometry na wschód od centrum Bratysławy oraz 16 kilometrów od stołecznego lotniska międzynarodowego. Park składa się z sześciu budynków o łącznej powierzchni magazynowej 182 600 metrów kwadratowych. Do klientów ProLogis Park Bratislava należą: Brilux, Carcoustics, DHL, Gebrüder Weiss, HOPI, Lekkerland, Nay Elektrodom, Spandex, Tesco, Weindel i Wincanton.

Słowackie portfolio ProLogis obejmuje ponad 380 000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej w trzech parkach dystrybucyjnych, według stanu na dzień 31 grudnia 2008 r.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu