Lawson Software podpisuje umowę z J. Barbour & Sons Ltd.

Firma Lawson Software (Nasdaq: LWSN) poinformowała o podpisaniu kontraktu na wdrożenie rozwiązania Lawson Quickstep Fashion w J. Barbour & Sons Ltd., brytyjskim przedsiębiorstwie zajmującym się produkcją i dystrybucją odzieży i akcesoriów do noszenia na co dzień. Rozwiązanie Lawsona, które będzie pracować na platformie IBM System i, ma pomóc firmie Barbour w zarządzaniu łańcuchem dostaw w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i w Stanach Zjednoczonych i, w efekcie, w zwiększeniu efektywności biznesowej. Umowę zawarto w trakcie drugiego kwartału 2009 roku finansowego Lawsona, który zakończył się 30 listopada 2008 roku.

Barbour to rodzinne przedsiębiorstwo zarządzane przez czwarte pokolenie właścicieli i działające na rynku od ponad 100 lat. W wyniku rozwoju i zmian zachodzących w firmie procesy biznesowe tej organizacji stały się bardzo złożone. W tej chwili obejmują, między innymi, zaopatrzenie w materiały, projektowanie, produkcję, dystrybucję i sprzedaż detaliczną produktów. Wszystko to, w połączeniu z coraz bardziej skomplikowaną sytuacją w branży modowej – na przykład w związku z koniecznością wprowadzania na rynek większej liczby kolekcji sezonowych i większym zróżnicowaniem produktów pod względem rozmiaru, koloru czy kroju – zmusiło firmę Barbour do poszukiwania pojedynczego i zintegrowanego systemu zarządzania przedsiębiorstwem.

Wybór firmy Barbour padł na Lawson QuickStep Fashion, skalowalny pakiet oprogramowania do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa (ERP), w ramach którego prekonfigurowano ponad 70 procent procesów typowych dla branży modowej. Dzięki temu czas potrzebny na wdrożenie może być krótszy nawet o 50 procent. Nowy system sprawia, że Barbour będzie w stanie skupić się na poprawie zdolności produkcyjnych za sprawą ulepszonego planowania i wykonania w ramach łańcucha dostaw oraz bardziej efektywnego nadzoru nad zamówieniami. System Lawsona został zaprojektowany także z myślą o poprawie efektywności monitorowania i raportowania działań w firmach takich jak Barbour.

Jako dodatek do pakietu Lawson QuickStep Fashion firma Barbour wdroży kilka dodatkowych aplikacji Lawsona, których zadaniem jest pomoc w uzyskaniu lepszej efektywności. Wśród nich są narzędzia takie jak Demand Planner (Planowanie Popytu), Supply Chain Planner (Planowanie w łańcuchu dostaw), Warehouse Mobility oraz Lawson Smart Office.

– Lawson QuickStep Fashion łączy w sobie typową dla branży zawartość z wbudowanymi narzędziami biznesowymi, które zostały opracowane na podstawie doświadczeń i wiedzy Lawsona dotyczących branży modowej. To sprawiło, że rozwiązanie Lawsona idealnie pasuje do profilu naszego biznesu – stwierdziła Brenda Readman-Bell, dyrektor ds. finansów i IT w firmie J. Barbour & Sons. – Okres, w którym jesteśmy najbardziej zapracowani, zaczyna się w czerwcu. Kluczowe było dla nas znalezienie dostawcy oprogramowania, który będzie w stanie sprostać realizacji projektu w niedługim czasie. Lawson zapewnia niższy całkowity koszt posiadania systemu oraz szybsze wdrożenie dzięki rozwiązaniu QuickStep, a my postanowiliśmy to wykorzystać. W zaledwie kilka dni po podpisaniu umowy rozpoczęły się szkolenia i instalacja oprogramowania. To pozwoli nam uzyskać lepszą pozycję wyjściową do wdrożenia całego systemu – dodała Brenda Readman-Bell.

– Lawson QuickStep Fashion pomaga uprościć zarządzanie złożonymi i globalnymi łańcuchami dostaw, pomagając firmom takim jak Barbour w uzyskaniu jak najwyższego poziomu marży, co ma szczególne znaczenie dla branży, w której marże nie należą do najwyższych – skomentował Andrew Dalziel, dyrektor ds. globalnego marketingu dla branży modowej w Lawsonie. – 350 klientów z branży modowej na całym świecie świadczy o tym, że Lawson zna specyfikę tego sektora rynku, a jego rozwiązania zawierają funkcje, które pomagają firmom modowym w osiąganiu ich celów – dodał Andrew Dalziel.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu